Superpotravina: Spirulina, zelený zázrak

Mezi superpotraviny patří mnoho doplňků stravy a potravin. Některé jsme si představili již dříve, dne přinášíme další zázrak nabitý vitamíny, minerálními látkami, aminokyselinami, enzymy, vlákninou a mnohými dalšími, tělu prospěšnými látkami!

Co je to spirulina

Jde o sladkovodní sinici, která obsahuje velké množství cholorfylu. Je ideálním doplňkem stravy pro každého, kdo se chce cítit více fit a zlepšit svoje zdraví. Obsahuje totiž vitamíny B, vitamín E, mangan, zinek, selen atp. Je tisícinásobně bohatší na železo, než špenát; na beta karoten než mrkev. Obsahuje o stovky procent více vápníku než čerstvé kravské mléko a více bílkovin než tofu.

Účinky

Víme, co obsahuje, tak pojďme probrat účinky spiruliny. Hlavním benefitem je zvýšení vitality a snížení únavy organismu. Pomáhá při psychickém vypětí a stresu. Zmírní vaše alergie, ať už ty zjara na pyl nebo celoroční na cokoliv. Pokud užíváte antibiotika, je spirulina taktéž dobrým pomocníkem. Podporuje funkci ledvin, jater, krvetvorbu.

Jak spirulinu užívat

Spirulinu najdete jako jemný prášek. Lze jej přidat do džusů, proteinových nápojů, polévek nebo jen tak, do obyčejné vody. Někomu však může vadit její chuť, proto ji raději vyhledávají v tabletkách. Pokud chcete užívat spirulinu zevně, lokálně, i to je možné, podporuje totiž hojení ran, oparů aj.

Pro koho je určena?

Ano, zmínili jsme, že je pro všechny, ovšem pozor by si měly dát kojící, těhotné ženy, není doporučena dětem. V případě autoimunitních onemocnění je třeba dbát na současné užívání spiruliny a dalších léčiv, v jejichž kombinaci by se mohly příznaky rapidně zhoršit.

Obrázek: pixabay.com