9 potravin, jejichž konzumace pomůže vaší pokožce, aby vypadala zdravěji!

Většina z nás ví, že konzumace většího množství ovoce a zeleniny má velký vliv na celkové zdraví. Věděli jste ale také, že má vliv i na vzhled naší pokožky? Pojďme se společně podívat na několik druhů ovoce, jejichž konzumace má pozitivní vliv na vzhled pokožky.

1) Jablka

Nejedená se o žádnou novou superpotravinu, ale věřte, že konzumace jablek působí na vaši kůži pozitivně. Odrůda Red Delicious patří mezi odrůdy, které mají nejvyšší obsah kolagenu, který je dobrý pro vaši kůži.

2) Vodní meloun

Léto klepe na dveře a s ním k nám přichází čerstvé melouny. Užijte si sladkou a osvěžující chuť vodního melounu, který obsahuje až 90% vody. Skvěle hydratuje pokožku zevnitř.

3) Banány

Banány patří mezi zdroje draslíku. Jedná se o minerální látku, která je nezbytná pro udržení rovnováhy vlhkosti pokožky. Suchá kůže je příznakem nedostatku draslíku.

4) Jahody

Skvělá chuť čerstvých jahod, jen málokdo je schopný ji odolat. Obsahují látky, které pomáhají bojovat proti poškození kůže UV zářením.

5) Papája

Papája je ovoce, které obsahuje vitamin A a enzym papain. Tento enzym hraje mimo jiné klíčovou roli v zažívacích procesech zahrnujícím rozklad tvrdých proteinových vláken.

6) Granátové jablko

Granátové jablko patří, stejně jako např. borůvky, mezi superpotraviny. Jedná se o další potravinu, která obsahuje silné sloučeniny, které napomáhají při regeneraci kožních buněk.

7) Třešně

Třešně, nejen že jsou velmi chutné, ale obsahují i vyšší koncentraci antioxidantů než jakékoliv jiné ovoce. Pomáhají bojovat proti volným radikálům a tím zpomalují proces stárnutí kůže.

8) Borůvky

Jedná se o další superpotravinu, která na svou velikost, obsahuje vysokou nutriční hodnotu. Jedná se o skvělý zdroj antioxidantů, bohatý na vlákninu, vitaminy A a C. Přidejte borůvky mezi potraviny, které konzumujete a vaše kůže vám poděkuje.

9) Ananas

Ananasy patří v některých kulturách již po řadu let mezi potraviny, které mají léčivé účinky. Ananas obsahuje enzym bromelain. Jedná se o přírodní enzym, který patří do skupiny enzymů zvaných proteázy, které štěpí bílkoviny. Pomáhá poškozené tkáni. Svým působením rozpouští poškozenou tkáň v ráně a pomáhá jejímu nahrazení za tkáň zdravou.

Obrázky: pixabay