STOP kouření vs. bezohlednost kuřáků

Snažíte se skoncovat se zlozvykem zvaným kouření a přejít na zdravější životní styl? Vyzkoušeli jste už všechny možné zázračné náplasti, žvýkačky, bonbóny a nic nezabírá? Zkuste na to vyzrát jiným způsobem a přestaňte bojovat s přízraky.

Sepište si na papír minimálně osm dobrých důvodů, proč nekouřit. Může to být finanční úspora, zapáchající domácnost, chatrné zdraví, špatná fyzická kondice, ohleduplnost k okolí – zvláště pak dětem. Uvedené důvody se mohou u lidí různě lišit, protože každý má jiné priority. Pokud ani toto nepomůže, vyzkoušejte novodobou alternativu elektronické cigarety joyetech.

Za ušetřené peníze kupte raději dětem dárek

To, že je utracených peněz za nákup cigaret škoda, bývá nejčastější argument nekuřáků. Pro samotné kuřáky bývá tento argument velmi chabý, každý přece pěstuje nějaké záliby. Ovšem je potřeba si odpovědět na otázku, zda se jedná o zálibu prospěšnou. Tady je snad na první pohled jasné, že kouření příliš dobrého nepřináší ani samotnému kuřákovi, natož jeho okolí.

Clearomizéry joyetech mohou být vhodným řešením, jak s tímto problémem skoncovat. Elektronické cigarety nejsou určeny k odvykání kouření, ale rozhodně vám usnadní život v mnoha ohledech. Jednak kuřákovi šetří zdraví, protože jedinou škodlivou látkou na rozdíl od cigaret, je tady nikotin – kvůli kterému kuřák kouří. Takže si svou zálibu neodepře, přičemž ušetří finance, své zdraví i zdraví svých blízkých.

Pasívní kuřák – oběť kuřáka

Pasívní kuřák, tedy nekuřák dýchající nejen dým z cigarety, ale také kouř, který kuřák vydechuje, znamenají velká zdravotní rizika. Tabákový kouř působí negativně nejen na zdraví kuřáků, ale i těch, kteří se pohybují v blízkosti závislých na nikotinu a jsou tak nuceni nedobrovolně inhalovat škodlivé látky. Během kouření klasické cigarety vzniká více než 4 tisíce chemických látek a přibližně 60 z nich je zodpovědných za vyvolávání rakovinového bujení.

Ať už aktivní či pasivní kuřáci jsou vystavení působení všech těchto látek. Čím více člověk pobývá v zakouřeném prostředí, tím více své zdraví ohrožuje. Nebere-li kuřák tedy ohledy na sebe – měl by je brát na své okolí! Clearomizéry jsou nezbytnou součástí elektronické cigarety, jejichž primárním úkolem je odpařování náplně – eliquidu. Z takové cigarety nevychází dým, ale pára, kterou kuřák nekouří, ale inhaluje. Jedinou škodlivou látkou jekouření zde nikotin.

Proč skoncovat s kouřením

  • Horší fyzická kondice
  • Riziko vzniku rakoviny
  • Ohrožování svých blízkých – hlavně dětí
  • Ztráta bodů u opačného pohlaví
  • Zapáchající domácnost i oblečení
  • Zápach z úst
  • Kouření dávno není IN, ale OUT
  • Ztráta peněz i času – spočítejte si čas trávený kouřením

Neprospělo by vám více věnovat se raději kondičnímu cvičení?

Obrázek: pixabay.com