8 cest jak vyčistit plíce a předcházet tak respiračním onemocněním

Plíce jsou dechový orgán, jež umožňuje výměnu plynů mezi krví a vzduchem. Ovlivňují každý aspekt našeho zdraví, vzhledem k tomu, že se nadechneme a vydechneme až šest milionkrát ročně. Jejich kapacita a funkčnost závisí mimo jiné také na naší fyzické aktivitě a jejich zdraví (funkčnost) bývá často podceňována. Mimo to bývají zatěžovány toxiny ze stravy, produktů, které používáme a životního prostřední, které nás obklopuje. Toxiny, které vstupují do plic, se pak dostávají do krevního řečiště a způsobují vážné zdravotní problémy.

Nejčastější problém je cigaretový kouř, který je příčinou rakoviny plic. Kuřáci představují až 80 % diagnóz rakoviny plic. Další onemocnění způsobené převážně cigaretovým kouřem jsou chronická bronchitida, pneumonie, tuberkulóza a další. Kouř z cigaret způsobuje podráždění plic, což má za následek vytváření nadbytku hlenu. To způsobuje kašel a dýchací potíže.

K dalším problémům patří karcinogeny v domácnosti. Tato kategorie se skládá z látek nejrůznějších firem. Azbest je v horní části dlouhého seznamu. Nachází se běžně v domovech postavených před osmdesátými léty v rámci izolace, obkladů, omítek apod. V podstatě existuje mnoho druhů znečištění ovzduší. A to jak způsobené člověkem, tak přírodou. Abyste zvýšili kapacitu plic a zlepšili zdraví dýchacího ústrojí snížili tak riziko rakoviny plic, měli byste plíce detoxikovat a chránit. Jak na to?

8 cest ke zdravým plícím

  • STOP kouření – je to první krok k očistě plic. Cigarety podporují vznik rakoviny, sípání, kašel, zahlenění, astma.

  • Hroznová šťáva – šťáva z hroznů očisťuje plíce od toxinů, snižuje záněty, riziko rakoviny plic a projevy astma.

  • Voda – voda zlepšuje zdraví mnoha způsoby a zlepšuje dokonce i zdraví plic. Čistí je od hlenů, udržuje hydratované, brání infekcím. Vhodné je pít čistou vodu anebo také vodu s citronem, salátovou okurkou a mátou. Nechte vyluhovat během noci a tento detoxikační nápoj pijte během celého dne.

  • Dechová cvičení – hluboké dýchání čistí plíce od toxinů a zvyšuje průtok krve do plic čímž roste jejich kapacita pro filtrování kyslíku.

  • Bylinky – citronová voda působí jako diuretikum a je jedním z nejmocnějších antioxidantů a čisticích prostředků. Zázvor a máta zase čistí plíce a uvolňují dýchací cesty. Vypijte šálek čaje z zázvorového nebo mátového (případně kombinace obou bylin) před spaním.

  • Horká sprcha s eukalyptem – vdechování páry při sprchování pomáhá rovněž s odstraňováním toxinů z plic. Eukalypt je silný antioxidační a aniseptický prostředek, který snižuje riziko nachlazení, kašle, bolesti v krku a ucpaných dutin. Zavěste si jej do sprchy, jako přírodního pomocníka.

  • Snižte konzumaci některých potravin – některé potraviny (zvlášť mléčné výrobky), dále pak maso, pšenice, sója vedou k hromadění hlenu v plicích, protože jsou těžko stravitelné. Zaměřte se více na potraviny bohaté na antioxidanty a vlákninu.

  • Přírodní čistící prostředky – většina výrobků používaná k běžnému úklidu domácnosti je plná chemikálií, které poškozují dýchací cesty a ohrožují kompletní zdraví člověka. Pokuste se je nahradit přírodními produkty.

Obrázky:pixabay.com