Sportování přes zimu je stejně důležité jako v jiná roční období. Klíč k úspěchu je jednoduchý

Fotografie: Pixabay

S příchodem chladného a nevlídného počasí hodně lidí ve sportování poleví. Nebo úplně přestane s tím, že už se přeci nedá chodit cvičit/běhat venku. Na to odpovídáme dá. A naopak to ještě více upevňuje zdraví a spalujete ještě více kalorií.

Mimo to existuje i řada zábavných zimních sportů. Tudíž běh můžete vyměnit za lyžování. Navíc se tím i otužujete. Otužování není jen skočit do ledové vody. Ale i to, že jdete sportovat ven, když tam mrzne nebo prší. I takto je možné posilovat imunitu.

Najděte ve sportování vždy nějaké bonusy

Díváte se z okna a tam mrholí, tak si říkáte, že raději nikam nepůjdete a zůstanete hezky doma v teple? Chyba. Neříkáme, ať jdete běhat v největším lijáku. Ale mrholení není žádná překážka. Když si to zkusíte, uvidíte sami, že je to docela fajn. Dokonce lepší než běhat za horkých dní. Takže bonusy běhu a jiné sportovní aktivity v dešti a nepříznivém počasí: posílení imunity, nakopnutí metabolismus a spálení více kalorií, dobrý pocit sám ze sebe, že jste dokázali překročit zónu komfortu.

Fotografie: Pixabay

Cvičit se dá i vevnitř

Pokud vás ani párem volů nedostanou ven, pak místo výmluv hledejte jiné možnosti. Běhat nemusíte jen venku. Běhat se dá i ve vnitřních prostorách na běhacím pásu. Nebo můžete běh vyměnit za jinou sportovní činnost. Výběr je pestrý a určitě se najde i něco dalšího, co vás bude bavit.

Zatočíte s depkou

Nástup podzimu a zimy bývá spojen s nárůstem depresí, únavy a špatné nálady. Možná za to může tma, nevlídné počasí nebo fakt, že Vánoce klepou na dveře. Ať už vás štve cokoliv, díky sportu si výrazně zlepšíte náladu a zvýšíte energii.

Zaženete nudu

Během léta jste jezdili na kole, chodili hrát tenis, plavat a podnikali jste spoustu jiných venkovních aktivit? Ani teď vás nemusí kousat nuda. Začněte posilovat, tancovat, cvičit jógu. Najděte něco, co vás bude bavit, těšit a přinášet výsledky.

Fotografie: Pixabay

Nebudete nafouklí a přibírat

Díky pohybu si udržíte nejen dobrou náladu, energii, ale i figuru. Zatímco ostatní budou naříkat, jak jsou nafouklí, kolik kilo zase přibrali, vás se to týkat nebude. Díky pohybu se udržíte v dobré kondici.

Budete připravení na léto

Pokud nepolevíte ani během podzimu, zimy a jara, budete mít celoroční figuru do plavek. Navíc budete mít i skvělou kondici, takže sundáte lyže nebo opustíte prostoty tělocvičny a skočíte hned na kolo nebo začnete běhat venku, aniž by se vám zhoršil čas. Naopak můžete časy během zimy pilovat. Anebo zamakat na nárůstu svalové hmoty, lepší flexibilitě těla apod. Zkrátka každý dle svých preferencí.