Španělské potraviny na českém stole

Slavíte narozeniny a rádi byste pozvali Vaše hosty na pochoutky připravené ze surovin pocházejících ze Španělska? Ačkoliv to na první pohled může vypadat nepřekonatelně, koupě španělských potravin dnes již není žádnou překážkou. Svou kvalitou jsou po celém světě vyhlášená také španělská vína. Bohatou nabídku španělských vín naleznete na internetovém portále společnosti BMC Brno. Nabídkový katalog si můžete prohlédnout na této webové adrese www.bmcbrno.cz/spanelska-vina. Vaši sváteční tabuli můžete vybavit nejslavnějším španělským pokrmem, který nese název paella. Tento pokrm je připraven z rýže, zeleniny, kuřecího a králičího masa. Pokud se Vám podaří sehnat šafrán, můžete paellu doplnit o toto koření.

Španělské pochoutky pro netradiční hostinu

V letních obdobích jistě nikdo z Vašich hostů nepohrdne hustou studenou španělskou polévkou gaspacho. Španělé ji připravují ze směsi rozmačkaných rajčat a paprik. V gaspacho polévce by neměly chybět ani česnek, cibule, strouhanka, citrón a olej. Jako jednohubky můžete připravit tapas, které se ve Španělsku podávají před jídlem, ale také večer ke sklence vína nebo sherry. Patříte-li Vy a Vaši hosté k milovníkům dezertů, pak si určitě pochutnáte na flan, který se podobá francouzskému creme caramele.

K přípravě těchto pokrmů budete potřebovat španělské potraviny, s jehož pořízením Vám ulehčí společnost BMC, která je předním dodavatelem španělské značky Bassta. Za velmi příznivé ceny u BMC Brno koupíte olivy, kvalitní olivové oleje, konzervovanou zeleninu a ovoce i mořské speciality. Ke španělským delikatesám patří také španělské paštiky nejrůznějších příchutí, turróny i pražené mandle z Valencie.

Fotografie publikována se svolením Apolonia Photography/FreeDigitalPhotos.net

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]