Španělské lahůdky – Dopřejte potěšení svým chuťovým pohárkům

Trápí vás vaše současná váha a ráda byste nějaké to kilo zhubla nebo vám pouze záleží na zdravé výživě? Ať už tak či onak, velmi chutné recepty, které doplní váš jídelníček, najdete na webových stránkách Španělských receptů.

Mnoho moderních žen vyhledává zdravou kuchyni zejména díky tomu, že dodává lidskému tělu dostatek energie a síly. Jídelníček by měl být velmi pestrý a rozhodně by v něm neměla chybět zelenina, ovoce a mléčné výrobky.

Pokrm původem z Valencie

Paella obsahuje velké množství zeleniny. Často bývá turisty mylně považována za národní jídlo Španělů. Paella je však ve Španělsku velmi oblíbené jídlo. Původně pochází z Valencie. Paella představuje pokrm, který je připravován z rýže, kterou ve Španělsku začali pěstovat Arabové. Ve Španělsku můžete ochutnat hned několik druhů paelly. Ochutnat můžete statkářskou paellu připravenou z rajčat, cibule, papriky a rýže. Lahodnou chutí se vyznačuje také paella s mořskými plody. Do asturijské paelly patří kromě rýže také kuřecí maso, které může být nahrazeno králičím masem, rybí maso, mořské plody, artyčoky, zelené fazolky, paprika, hrášek, petržel i blistrdezerty pravého šafránu.

Recept na typickou valencijskou paellu najdete na této webové adrese www.spanelskerecepty.cz. Při přípravě španělských receptů Vám budou nápomocny fotografie, které pro Vás připravili autoři španělských receptů. Španělé se mohou pochlubit také velmi lahodnými dezerty. Vaše chuťové pohárky můžete potěšit mandlovými kuličkami nebo ovocným osvěžením připraveným z čerstvých jablek, banánů, hrušek, pomerančů a jablečného likéru.

KOREKCE: Nikol Sotolářová

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]