Mladá studentka podlehla během studia v zahraničí vážnému onemocnění, které většina lidí podceňuje

Fotografie: Depositphotos

Teprve třiadvacetiletá studentka podlehla během Erasmu v zahraničí vážnému onemocnění. Experti nyní varují před jeho typickými příznaky.

Italská média před nedávnem varovala společnost o zákeřné meningitidě, které podlehla během Erasmu třiadvacetiletá studentka Lara Ponticiello. Vše se stalo náhle a neočekávaně, když začala rozpoznávat typické příznaky onemocnění. Odborníci dle webu CNN potvrdili, že onemocnění může způsobit smrt již během několika hodin, a proto je dobré v případě jeho rozpoznání co nejrychleji zavítat do nejbližší nemocnice.

Studentka podlehla obávané meningitidě během dvou dnů

Dívka začala pociťovat první příznaky již během pátku (24. května), ovšem zprvu netušila, co se s ní děje. Poté, co se však situace začala zhoršovat a ztratila vědomí, ji nechal převést personál berlínské školy, kde byla na Erasmu, do nebližší nemocnice. Na druhý den se její stav nezlepšil a v neděli (26. května) bohužel v důsledku selhání organismu zemřela. Přijet ji podpořit bohužel nestihli ani její rodiče, kteří museli vycestovat z daleké Itálie.

Meningitida je závažná infekce, která postihuje mozek a může vést ke smrti, a to i během několika hodin. Virová forma je častější a méně závažná, zatímco bakteriální forma může mít mnohem závažnější následky. Může vést ke smrti nebo způsobit trvalé poškození,“ cituje deník Leggo italského lékaře Mattea Bassettiho, jenž komentoval případ Lary Ponticiello.

Fotografie: Freepik

Česko sužuje nebezpečná nemoc, kterou podceňuje drtivá většina lidí. Tyto příznaky by měl znát každý

Nebezpečnou meningitidou se dle Healthline mohou nakazit jedince jakéhokoli věku, ovšem nejčastěji postihuje děti či jedince s poruchami imunitního systému. Mezi její typické příznaky poté patří zejména zánět mozkových blan, vysoká horečka, bolest hlavy, nevolnost a zvracení, křeče a ospalost. Co se pak týče prevence, nejlépe dokáže pomoci vakcína. Na Zdravém Stravování jsme také psali, jak bojovat proti bakterii H. pylori.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]