Příznaky blížící se smrti den, hodinu i pár minut před odchodem. Tento průběh čeká každého z nás

Fotografie: Depositphotos

Příchod smrti není jednoduchá záležitost a může zejména v blízkých zesnulého zanechat mnoho zármutku. Tyto příznaky se projevují několik hodin před tím, než nastane.  

Smrt je nevyhnutelná součást života, které jednou bude čelit naprosto každý člověk. Příchod osudového momentu může zanechat v mnoha lidech těžký zármutek, a dokonce je to poznamenat na celý život. Ještě před tím, než k němu dojde, je proto dobré vyřešit všechny své záležitosti a rozloučit se s těmi nejbližšími. Skutečnost, že se blíží váš odchod z toho světa, můžete dle lékařky Arefy Cassoobhoy rovněž rozpoznat podle určitých příznaků.

Chrapot a nadpřirozené halucinace

Ještě před tím, než člověk odejde z tohoto světa, může začít pociťovat různé symptomy, z nichž většina se týká změn tělesných funkcí. Pacienti často pociťují chrapot, který je výsledkem oslabené funkce jazyka a hromadících se slin v hrdle. Dotyčný tak může mít značné potíže s řečí a je pro něj náročné mluvit. Nepříjemné pocity může rovněž doprovázet dušnost, a to zejména pokud trpí astmatem. Jedná se o příznak toho, že slábnou mozkové funkce.

V mnoha případech umírající lidé pociťují také metabolické poruchy a retenci moči, což je důsledkem slábnoucích střev a činnosti trávicího a vylučovacího traktu. Často se proto stává, že dotyčný uvolňuje tělesné tekutiny a vůbec nic přitom necítí. Jak také uvádí server Healthline, mezi další příznaky přicházející smrt patří snížený srdeční tep, zmatenost a dokonce také halucinace – lékaři ve skutečnosti stále pracují s myšlenkou, že souvisí s posmrtným životem.

Člověka mohou zabít během jediného dne. Mezi nejvíce akutní nemoci patří i infarkt a sepse

Smrt není jednoduché přijmout

Ačkoli není jednoduché přijmout smrt, bohužel čeká naprosto každého člověka. Odborníci proto prozradili způsoby, jak se s touto skutečností můžete nejlépe vyrovnat a zároveň se na ní do budoucna připravit. Pamatujte především, že se jedná o přirozenou součást života a zbytečně se tím nestresujte. Čím více nad tím budete přemýšlet, tím hůř vám pravděpodobně bude, varuje doktor Timothy J. Legg. Raději proto využijte svůj čas na zemi trávením času s přáteli a věnováním se svému hobby.

kamarádky radost
Fotografie: Freepik

Mnoho lidí se také bojí smrti proto, že budou litovat věcí, které neřekli nebo neudělali. Ve strachu tak proto čekají na svůj konec a na lůžku se nechávají oplakávat. Pokud tedy můžete, rozhodně v životě nedělejte nic, co nechcete nebo při čem se necítíte dobře, a pokud máte něco na srdci, tak to řekněte. Nevyřčené věci vás budou akorát tížit po další dlouhá léta. Na Zdravém Stravování jsme také psali o chybách, kterých lidé před smrtí nejvíce litují.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]