Silná viskozita krve je značně nebezpečná pro zdraví. Bojovat proti ní můžete přírodními prostředky

Fotografie: Freepik

Pomalý průtok, tedy viskozita krve vede k tomu, že tělo nemá dostatek kyslíku ve vnitřních orgánech. V článku tedy najdete recepty, které vám pomohou krev naředit. Vyzkoušet tak můžete přírodní suroviny, které najdete doma ve spíži nebo je snadno seženete v obchodě.

Mnoho lidí používá aspirin, i když může uškodit

Mnoho z nás používá aspirin, ale málokdo ví, že kromě výhod může být i na škodu. Částice aspirinu se připevňují ke stěnám žaludku a vytvářejí tam vředy. Jako zdroj aspirinu se dá využít vývar z listů malin a černého rybízu.

Kyselina salicylová je obsažena také v mnoha druzích ovoce a zeleniny, ale v množství, které není dostatečné k tomu, abyste krev naředili. Je důležité snížit spotřebu potravin, které jsou bohaté na vitamin K. Mezi takové patří plody černoplodého horského popela. Vitamin K najdete také ve špenátu, salátu a dalších zelených zeleninách.

Fotografie: Freepik

Rybí tuky nejenže přispívají ke zkapalňování krve, ale také k resorpci sklerotických plaků. Lékaři doporučují jíst ryby 3-4x týdně. Ujistěte se také, že jídlo obsahuje jód, který by se měl jíst pravidelně.

Taurin normalizuje krevní tlak, takže byste ho také neměli vynechávat. Najdete ho v mořských plodech a rybách. Do stravy přidejte také vlašské ořechy nebo mandle v množství jedné lžíce denně.

Konzumujte hodně česneku, melounu a paprik

Víte, že vám pomůže také jedna sklenička červeného vína denně? Zkuste ji do jídelníčku také zařadit. Kromě toho pomůže také ginkgo biloba nebo třesně, které přispívají ke zkapalnění krve. Chilli papričky obsahují vitamíny A e E, draslík a kyselinu listovou, která krev ředí dokonale a navíc předchází srdečním chorobám.

Fotografie: Freepik

Zdrojem vitamínu C může být i pomerančový džus, stačí ho vypít denně 120 ml. Následující recepty určitě vyzkoušejte. Vezměte si 250 g oloupaného česneku a přidejte k němu 300 g medu. Nechte odležet tři týdny a poté si dávejte jednu lžíci 3x denně asi 40 minut před jídlem. Nebo nalijte do 0,5 litru vody 100 g mladého muškátového oříšku, nechte 21 dní odpočívat a poté přefiltrujte. Pijte 20-30 kapek v ¼ hrnku horké vody 3x denně půl hodiny před jídlem.

Můžete vyzkoušet také kefír nebo suché květiny, které můžete žvýkat. Kefír pomůže vyčistit játra a také obnovuje imunitu. Pomoci může kořen moruše. Vezměte 200 g čerstvých kořenů moruše, nakrájejte a opláchněte. Vložte do smaltované nádoby, nalijte do ní 3 litry studené vody a nechte hodinu odstát. Poté dejte na mírný oheň, nechte vařit 15 minut, odstavte, ochlaďte a přeceďte. Vložte do chladničky a užívejte pět dní před jídlem 3x denně. Poté si dejte 2-3 pauzu a můžete pokračovat.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]