Jak nám mohou chytré telefony pomoci k lepšímu zdraví?

Fotografie: Unsplash

Naše smartphony nejčastěji využíváme za účelem telefonování, psaní zpráv či na navštěvování sociálních sítí. Mnohokrát přitom zapomínáme, že mohou mít mnohem širší využití.

Zapomeňme proto na chvíli na běžné používání chytrého telefonu, otevřeme si mysl, vypněme právě spuštění program v TV, a pojďme se podívat na to, jak by nám mohli pomoci k lepšímu zdraví.

Sledujte svou aktivitu a inspirujte se novými cvičeními

V současnosti naše smartphony nám dokážou nabídnout spoustu informací o našem zdravotním stavu. Důvodem jsou senzory, které najdeme v telefonu a to aj v těch lačnějších. Dokáží nám například zprostředkovat informace, kolik kroků denně uděláme, jestli je děláme po rovině, do kopce a podobně včetně spálených kalorií. Jinými slovy, umí nám říct, jestli máme dostatek pohybu, nebo ne. Za tímto účelem je třeba stáhnout si například krokoměr do mobilu. Samozřejmě dokáží i sledovat různé sportovní aktivity, například běh, jízdu na kole a podobně. Nemluv více o tom, že pokud zkombinujeme tato data i s daty z fitness náramků, jako je například Xiaomi Mi Band 6 náramek, tak můžeme obdržet vcelku podrobná data o naší sportovní kondici. Rovněž je třeba říci, že různé fitness náramky či chytré hodinky dokáží sbírat údaje iz dalších sportovních aktivit, například plavání.

Dále je třeba říci, že aplikace jako například Home Workout, dokážou nám nejen navrhnout sérii cviků, ale i dopomoci k tomu, abychom identifikovalo problémy, se kterými se trápíme, například příznaky zablokovaného krku, abychom se jich mohli prostřednictvím sérií cvičení zbavit 

Nevíte co vařit? Nechte se inspirovat

Rovněž je třeba říci, že náš zdravotní stav ovlivňuje i to, co konzumujeme. Za tímto účelem můžeme nalézt v obchodě s aplikacemi Google Play stovky aplikací. Jedná se například o aplikaci Recepty a Zdravé Vaření. Pomocí aplikace naleznete i recepty na zdravé koláče plné vitamínů. Například na jablečný koláč, který nejen dobře chutná, ale obsahuje i spoustu ovoce. Rovněž se můžeme inspirovat i na další zdravá jídla, jako jsou různé saláty či plnohodnotné obědy ze zdravých surovin

Samozřejmě, prostřednictvím mobilních aplikací se můžeme často dozvědět i informace o různých surovinách, jaký mají vliv na naše zdraví.

Samozřejmě, všechny aplikace je třeba hledat v obchodě Google Play pomocí klícových slov, přičemž většina je kompatibilní se všemi Android smartphony a to bez ohledu na to, jestli máte Xiaomi, Samsung, Huawei, či jiný telefon.