Tyto krevní skupiny trpí mnohem častější náchylností na následující vážné nemoci

Fotografie: Depositphotos

Některé nemoci pro vás mohou představovat větší riziko v závislosti na vaší krevní skupině. Pokud patříte mezi náchylnější jedince, raději buďte vždy na pozoru. 

Krevní skupina může vypovědět mnohé o vašem zdraví, a to včetně toho, jaká onemocnění vám v životě hrozí více, než je tomu u ostatních. Je proto důležité brát na vědomí svá rizika a v případě jakýchkoli známek nepohodlí či rozpoznání změn navštívit svého lékaře. Nejlépe na tom jsou podle serveru Healthline jedinci s krevní skupinou 0, ti ostatní se mohou snadno dostat do nepříjemných problémů.

Srdeční choroby

Srdeční choroby patří mezi nejčastější příčinu úmrtí na celém světě. V tomto případě se dobré zprávy týkají zejména jedinců s krevní skupinou 0, protože výzkumy ukazují, že jejich rizika bývají podstatně nižší než u zbytku populace. Důvodem je především skutečnost, že většinou nemají vysoké hladiny cholesterolu v krvi a je u nich výrazně menší riziko vzniku krevních sraženin, které jsou častou příčinou těchto nebezpečných problémů.

Rakovina žaludku

Jedná se o další nebezpečný problém, který může mít závažný dopad na zdraví jedince, nebo dokonce způsobit jeho smrt. Největší riziko se podle lékařky Carol DerSarkissian týká pacientů skupiny A, u kterých se častěji objevuje infekce bakterií Helicobacter pylori – jedná se o nebezpečného mikroba způsobujícího záněty a vředy v žaludku. Nejmenší riziko se poté týká lidí s krevní skupinou 0 a většímu riziku mohou čelit ti se skupinou A, AB a B.

Konkrétní krevní skupina vám o vaší osobnosti prozradí více, než jste připraveni vědět

Stres a paměť

Stres je nepříjemný problém, který kromě psychického nepohodlí zvyšuje v těle hladinu hormonu kortizolu. Nejčastěji jsou tomuto problému vystaveni lidé s krevní skupinou A, kteří mají často problém řešit stresové situace. Co se týče paměti, pozor by si měli dávat zejména ti, kteří mají krevní skupinu AB, u nichž je často vyšší riziko problémů s kognitivními funkcemi. Pomohou především pravidelné kontroly u praktického lékaře.

paměť
Fotografie: Pixabay

Malárie a krevní sraženiny

Malárie může mít vážný vliv na lidské zdraví, a pokud se neléčí, často končí smrtí jedince. Nejmenší riziko hrozí opět lidem s krevní skupinou 0, neboť parazit, který ji způsobuje, má velký problém s připojením ke krvinkám tohoto typu. Podobně je tomu u rizika vzniku krevních sraženin, které se týká spíše lidí s krevní skupinou typu A, B a AB. Na webu ZdravéStravování jsme také psali o typických příznacích krevních sraženin.

Délka života a cukrovka 2. typu

Lidé s krevní skupinou 0 mají také větší pravděpodobnost, že budou žít déle. Odborníci tuto skutečnost připisují tomu, že mají výrazně menší riziko vzniku nebezpečných onemocnění, jako je srdeční infarkt a vysoký krevní tlak. Lidé s krevními skupinami A a B jsou poté mnohem více náchylnější k rozvoji diabetu 2. typu.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]