Raw vánoční cukroví: Recept na kakaové kuličky

Raw food, v překladu syrové strava, se v poslední době stává velkým fenoménem. Základem této stravy je tedy strava, která není tepelně upravená a tak neztrácí své výživové hodnoty. A protože se dá podle pravidel raw stravy připravovat například zelenina, proč to neaplikovat také na vánoční cukroví?

RECEPT: Zasněžené kuličky

Pokud vás zajímá, jak připravit takové raw cukroví, čtěte dál. Podíváme se totiž na to, jak se připravují zasněžené kuličky, kterým dominuje kakao a kokos. Jsou snadné, rychlé a vynikající!

Ingredience

Na kuličky budete potřebovat: 80g strouhaného kokosu, 6 lžic kakaa, 2 lžíce kokosového oleje, 2 lžíce agávového sirupu, 1 banán

Postup

Nejdříve začneme banánem, který zbavíme slupky a rozmačkáme ho v míse. K banánu poté přidáme agávový sirup, kokosový olej a společně vše promícháme. K směsi poté přidáme kakao a opět promícháme. Nakonec přisypeme kokos.

Když je vše promíchané a spojené, můžete začít tvarovat kuličky, hroudy, můžete využít formičky na úly či jiné tvary. Je jen na vás, jaký tvar vymyslíte, my však pracovali s kuličkou, která je nejjednodušší. Při práci s „těstem“ se nemusíte bát, že by se vám lepilo na ruce.

A jak vytvořit sníh? Stačí vzít opět strouhaný kokos! Tím můžete kuličky doslova zasněžit, anebo je v něm obalit.

Jak uchovávat?

Protože je v tomto cukroví syrový banán, počítejte s výdrží maximálně tří dnů. Cukroví také skladujte v lednici, kde vám ztuhne a kuličky tak budou držet tvar.

30 výborných kuliček

Tento recept je opravdu jednoduchý, celý proces vám zabere snad jen půl hodiny a výsledkem je až 30 kuliček – záleží na vás, jak je uděláte velké. Doporučujeme je však dělat menší. Počítejte s tím, že to není sladké cukroví, které vás nutí stále jíst a jíst. Stačí jedna dvě kuličky jen tak na chuť.

Obrázek: Nikol Sotolářová