Problémy s vypadáváním vlasů může vyřešit prostá úprava jídelníčku

Vypadávání vlasů a plešatost má mnoho příčin. Mezi nejčastější důvody patří hormonální změny a genetický základ. Bohužel neexistuje žádný způsob, jakým byste dokázali plešatost nebo vypadávání vlasů úplně zastavit, ale můžete obojí rozhodně zpomalit. Pomoci k tomu mohou určití vitamíny a minerály, které se přirozeně nachází v mnoha druzích potravin.

Nemusíte přitom jít do žádných extrémů a šílených experimentů v kuchyni. Stačí, když do svého jídelníčku začleníte některé z následujících tipů. Podpoříte tím růst a zpomalíte vypadávání vlasů. Navíc se budete moci těšit na zdravé a silné vlasy, které vám možná bude i kdekdo závidět. Věřte, že krásné, silné a zdravé vlasy můžete mít i vy. Musíte se o ně pouze dobře starat a dopřát jim výživu, kterou si zaslouží a kterou vyžadují. Potom se můžete těšit dokonalému zdraví.

Pomoc na anémii a vypadávání vlasů

S vypadáváním vlasů má minimálně v určité sezóně problém téměř každý člověk. U žen je to mnohem častější, a to z důvodu pravidelných hormonálních změn, menopauzy i těhotenství. Stejný problém ale mají také chudokrevní jedinci bez ohledu na pohlaví. Klíčem k úspěchu jsou zde suroviny, které mají vysoký podíl železa. Stejně tak byste se měli vyvarovat sladkému, kofeinu a jídlu z fast foodu. Co byste naopak měli jíst?

  • Z ovoce: jablka, banány, meruňky nebo švestky
  • Ze zeleniny: chřest, dýně, brokolice, listová zelenina
  • Masité složky: červené maso, tofu

Vitamíny vhodné pro plešatost

Máte-li v rodině hodně plešatých mužů a nechcete skončit stejně, měli byste začít s prevencí. Vaše strava by měla být bohatá na vitamíny B, E a D. Vitamín D přitom nejvíc získáte ze slunce, takže se procházkám v přírodě rozhodně nevyhýbejte. Kromě toho ho ale můžete najít také v rybách, mléčných výrobcích, játrech a některých obilovinách.

Pro doplnění vitamínu B6, jehož nedostatkem trpí většina plešatých jedinců, byste měli konzumovat mrkev, hrášek, fazole, ořechy a otruby. Na druhou stranu vitamín E se podílí na správné funkčnosti krevního oběhu. To je důležité pro růst vlasů. Skvěle si ho dopřejete s mandlemi, arašídy, špenátem nebo brokolicí. Jak vidíte, ořechy a zelenina jsou pro tyto účely nejlepší a není vůbec těžké je jíst.

Minerály proti plešatění

S růstem vlasů pomáhají zejména minerály jako oxid křemičitý, zinek, jód a již zmíněné železo. Oxid křemičitý je obzvlášť důležitý, protože umožňuje vstřebávání dalších důležitých minerálů. Jeho zdrojem je oves, proso, ječmen a mořské řasy. Železo a zinek najdete v červeném masu, cizrně, kešu oříšcích, brokolici.

Jód si můžete doplnit díky kravskému mléku, vařeným vejcím nebo jahodám. Jak vidíte, jedná se o běžné suroviny, které lze velmi jednoduše začlenit do každodenní stravy bez velkých obtíží, složitých příprav a nákladné koupě.

Fotografie: Pixabay, Freepik