Poznejte parazity, kteří ohrožují vaše zdraví. Odstranit je lze bez větších problémů přírodní cestou

Fotografie: Freepik

V těle se vyskytují miliony kvasinek, parazitů a bakterií. Některé z nich jsou nezbytné pro rovnováhu střevní flóry, jiné mohou narušovat organismus. Zjistěte, jak identifikovat dobré a eliminovat špatné.

Neustále jsme obklopeni parazity. A ti samí mikrobi jsou přítomni i uvnitř těla. Na rozdíl od toho, co si možná myslíte, jsou však některé bakterie pro naši rovnováhu doslova nezbytné, protože nám pomáhají trávit a asimilovat živiny, jež přijímáme, říká lékař Vincent J. Tavella. Probiotika jsou příkladem bakterií, které jsou velmi prospěšné pro zdraví našich střev.

Přemnožení kvasinek může ovlivnit vaše zdraví

Lidské tělo obsahuje kvasinky, které jsou v normálním množství pro tělo prospěšné. Pokud je těchto bakterií nadbytek, mohou narušit rovnováhu střevní flóry. Toto přerůstání může být vyvoláno nevhodnou stravou, některými léky, stresem, kontaktem s infikovanými potravinami apod. Přemnožení kvasinek může mít negativní dopad na celkové zdraví a plodnost.

Fotografie: Freepik

Kvasinky se mohou v těle velmi rychle množit, zejména v přítomnosti cukru, protože kvasinky mění cukr na alkohol. Proto se u lidí s těžkými poruchami způsobenými přemnožením kvasinek objevují tyto příznaky: závratě, mozková mlha, nevolnost atd. Léčba kvasinek, plísní a dalších parazitů probíhá ve třech krocích. Nejprve eliminují, pak evakuují a nakonec pomáhají tělu se uzdravit a regenerovat.

Jak získáte parazity

Paraziti se vyskytují na mnoha místech. Hlavní příčinou infekce je však špatná hygiena, kontaminované potraviny, špatně filtrovaná voda, riziko kontaminace při cestách do zahraničí (potraviny, voda), přítomnost domácích zvířat, hmyz či pohlavní styk. Riziko parazitární infekce se násobí, pokud je váš imunitní systém oslabený.

Vaše tělo bude ideálním hostitelem pro všechny tyto parazity, které přitahuje přítomnost cukru, rafinovaných sacharidů, alkoholu, těžkých kovů a dalších toxinů. Konzumace pšenice, mléčných výrobků (tasemnice) a vody z kohoutku (mikroskopičtí parazité Giardia a Cryptosporidium) jsou faktory, které z vašeho těla činí atraktivnější prostředí pro všechny tyto parazity!

Jak rozeznáte kvasinky od parazitů v těle

Jsou-li v našem těle přítomni parazité, můžeme mít následující příznaky: snížená imunita (zvýšená nemocnost), svědění v oblasti konečníku (především v noci), časté vaginální kvasinkové infekce, vředy na ústech nebo rtech, bílé skvrny uvnitř úst, pocit neustálé únavy, potíže s usínáním nebo probouzením, plísně na nehtech nebo atletická noha, nadýmání a plynatost, časté alergie, zvýšená citlivost na některé potraviny nebo chemické látky či přecitlivělost na různé pachy.

Fotografie: Pexels

Mohou se objevit také kožní vyrážky nebo svědění v okolí genitálií, časté infekce močových cest (záněty močového měchýře), chutě (zejména na sladké nebo škrobnaté potraviny), střevní křeče, příznaky endometriózy (bolest při sexu), ekzém nebo lupénka, používání antibiotik, užívání steroidů nebo léků na astma, používání perorální antikoncepce, pocit mozkové mlhy a rozmazaného vidění, nepravidelný menstruační cyklus, silné krvácení, křeče nebo anovulace.

Neobvyklé nejsou ani úzkostné nebo depresivní stavy, skvrny v očích, bolest svalů nebo kloubů, zácpa nebo průjem, konzumace fluoridu nebo fluoridované vody, nadměrná konzumace sacharidů a vysoká hladina cukru v těle.

Koho parazité napadají nejčastěji

Nejvíce náchylní k parazitům a přemnožení kvasinek jsou lidé, kteří mají problémy s dočasnou nebo trvalou neplodností, onkologičtí pacienti a lidé s roztroušenou sklerózou, artritidou či osteoporózou. Dále také osoby, jež trpí podvýživou, nedostatkem vitamínů a chronickou únavou. Parazité se často objevují i u pacientů s ledvinovými kameny, Crohnovou chorobou a lupénkou nebo u osob, které mají poruchy spánku či dlouhodobé zažívací potíže.

Přírodní prostředky k odstranění parazitů

1. Změňte svůj jídelníček

Pokud jsou v těle přítomny kvasinky a/nebo paraziti, může konzumace sladkých potravin přispět k jejich napadení a znesnadnit jejich „vypuzení“. Pokud používáte přírodní léčbu na zničení kandidózy (plísní nebo parazitů), vyhněte se ve stravě zdrojům cukru, dokonce i ovoci a medu. Po dobu 1–2 týdnů se také vyhněte mléčným výrobkům, abyste podpořili regeneraci střevní flóry.

2. Stimulujte pocení

Když se tělo zbavuje parazitů a kvasinek, musí se z těla vyloučit i jejich zbytky (odpad a vajíčka). Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je potit se prostřednictvím potních žláz. K tomu je zapotřebí pravidelně cvičit a nejlépe ještě užívat doplňky z kayenského pepře, které stimulují pocení. Pro urychlení procesu hojení můžete také využít saunu.

3. Používejte jablečný ocet

Jedná se o další jednoduchý a účinný přírodní prostředek k likvidaci kandidózy, kvasinek a dalších parazitů. Díky obsahu vitamínů skupiny B a kyselosti obnovuje přirozené pH těla a zlepšuje trávení. Užívejte jednu čajovou lžičku zředěnou ve sklenici vody 30 minut před každým jídlem (3x denně). Pokud vám chuť nevadí, můžete dávku zvýšit o jednu polévkovou lžíci.

4. Dopřejte svému tělu probiotika

Probiotika obnoví rovnováhu střevní flóry tím, že zachovají dobré bakterie a vyženou ty ostatní. Jejich účinnost na zdraví prokázaly četné vědecké studie. Nápoje jako kombucha a mléčný kefír zvyšují hladinu probiotik v těle.

5. Nezapomínejte na vitamín C

Jak všichni víme, vitamín C je vynikající antioxidant, který pomáhá posilovat imunitní systém. Je také velmi účinný při odstraňování nežádoucích kvasinek a parazitů. Užívejte 5 gramů vitamínu C denně rozdělených do 2 nebo 3 dávek. Pokud užíváte kúru s vitamínem C, vyhněte se současnému užívání vápníku nebo hořčíku, protože se vzájemně neutralizují. Vyvarujte se nadměrné konzumace vitamínu C, protože způsobuje řídkou stolici, zejména když jsou odstraněny kvasinky a paraziti.

6. Pomůže také kokosový olej

Kokosový olej má protiplísňové vlastnosti, které lze využít k léčbě plísní. Můžete pít několik polévkových lžic denně nebo si několik lžic zředit do čaje či polévky.

7. Používejte česnek

Česnek má velmi silné antibakteriální vlastnosti a je přírodním lékem na tento typ onemocnění. Před každým jídlem snězte 1–2 stroužky česneku, dokud příznaky kvasinek a parazitů nezmizí. Například ve studii amerických vědců z Bostonu bylo pomocí česneku zničeno 14 kmenů bakterií (odebraných z nosu a krku dětí s ušními infekcemi). Lze ho použít jak interně, tak externě. Můžete si například dát několik kapek česneku do ucha nebo ho užívat jako doplněk stravy.

8. Nahraďte klasický olej olivovým olejem

Olivový olej má také protiplísňové vlastnosti, které urychlují odstraňování parazitů a kvasinkového odpadu. Do salátů nebo při přípravě jídla přidejte navíc 1–2 lžíce olivového oleje.

HERX reakce (Jarisch-Herxheimerova reakce)

Jedná se o zánětlivou reakci organismu související s procesem eliminace kvasinek a parazitů (snaha organismu se jich zbavit), k níž dochází po ukončení léčby antibiotiky. Tato reakce znamená, že jste podstoupili správnou léčbu, takže se jedná o pozitivní reakci vašeho těla, i když jsou příznaky těžko snesitelné. Pokud rozpoznáte příznaky syndromu HERX, požádejte lékaře o radu ohledně vhodné léčby, abyste omezili jeho účinky.

Nezapomeňte na zdravý životní styl

Během procesu odstraňování kvasinek a parazitů můžete toto úsilí podpořit pravidelným cvičením, správnou výživou a dostatečným spánkem. Snažte se omezit působení toxinů, abyste tento proces hojení urychlili. Koupel s epsomskou solí také pomáhá vyplavovat toxiny z pokožky. Omezte příjem cukru a sacharidů a zaměřte se na syrovou zeleninu, aby se vaše tělo rychleji zregenerovalo a pročistilo.

Zdroj: Healthline, Healthline