Přírodní prostředky pro snížení nebezpečně vysoké hladiny cholesterolu v krvi

Fotografie: Depositphotos

Překročení hranice špatného cholesterolu je rizikem pro fungování celého organismu. Pročistěte své tepny, aby se hodnoty cholesterolu opět uvedly do normálu, přírodními prostředky.

Cholesterol lze definovat jako tukovou látku přítomnou v krvi, která je nezbytná pro správnou funkci organismu. Problém však nastává ve chvíli, kdy cholesterol překročí hranici 200 mg/l. Zde jsou některé přírodní prostředky, které rozpouštějí usazeniny cholesterolu na stěnách tepen. Jsou bezpečné a nemusíte se bát žádných vedlejších účinků, říká lékařka Katherine Marengo.

Med brání usazování špatného cholesterolu

Med se může pyšnit bohatým obsahem vitamínů, minerálů a antioxidantů, které z něj dělají ideální prostředek pro kontrolu cholesterolu. Brání totiž usazování špatného cholesterolu na stěnách tepen. Směs připravenou z polévkové lžíce medu a sklenice vody, případně pár kapek jablečného octa, se doporučuje konzumovat každé ráno, aby se hladina cholesterolu udržela v optimálních hodnotách.

Kokosový olej a pomerančová šťáva

Přestože se jedná o nasycený tuk, kokosový olej je bohatý na kyselinu laurovou, která je vhodná pro zvýšení hladiny dobrého cholesterolu. Může být přidán do jídla v jakékoli formě. Pomerančový džus je bohatým zdrojem flavonoidů a vitamínu C. Dvě sklenice šťávy denně mohou snížit hladinu cholesterolu o 11 % z celkového množství.

Jablečný ocet pro léčbu vysokého cholesterolu

Jedním z nejlepších přírodních prostředků na léčbu vysokého cholesterolu je jablečný ocet. Může být přidán do jablečné šťávy, hroznové šťávy nebo jakékoli jiné ovocné šťávy. Zlepší hladinu cholesterolu po měsíci užívání. Stačí půl sklenice vody a 1 polévková lžíce jablečného octa 2x denně.

Fotografie: Depositphotos

Kurkuma s antiseptickými vlastnostmi

Kurkuma má antiseptické vlastnosti a kdysi se používala k hojení ran. Moderní studie také doporučují kurkumu pro snížení hladiny cholesterolu díky obsahu látky kurkumin. Smíchejte 1 polévkovou lžíci prášku z kurkumy s 1 sklenicí vody a konzumujte tento nápoj každé ráno.

Zdroj: Healthline