Přírodní pomocníci proti bolesti hlavy

Přírodní pomocníci, kteří vám zdravě pomohou zbavit se nepříjemné bolesti hlavy. Zdá se vám to nemožné, a proto kdykoli se ozvou první známky bolesti, raději sáhnete po osvědčených chemických bonboncích v podobě léků? Domácí lékárnička drtivé většiny z vás čítá nespočet prášků zabraňující jakékoli bolesti, jež pro vás představují jakousi jistotu ve chvílích, kdy vám bude ouvej. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, že to jde i jinak – zdravěji? Jakmile vás začne bolet hlava, nemusíte hned kvapem běžet k lékárničce, protože existují přírodní pomocníci, kteří se dokážou hravě s bolestí vypořádat – a to i bez nutnosti nadopovat se chemií. 

Přírodní pomocníci, kterým stojí za to dát šanci:

 • Masáž spánků

  Jakmile ucítíte první známky bolesti, vsaďte na jemnou masáž v oblasti spánků. Jedná se o první a zároveň nejrychlejší způsob, jak bojovat proti migréně – nemusíte nikam chodit, ruce přece máte neustále k dispozici. Kdo má tu možnost, může si na pomoc zavolat i nějaký příjemně vonící olej – například levandulový.

 • Kofein

  Kofein představuje starý a dobře známý způsob, na který spousta z vás spoléhá. Většinou je to tak, že nejdříve sáhnete po šálku silné kávy a když to nepomůže, spěcháte pro prášek. Pravdou je, že si starý známý kofein dokáže s bolestí hlavy poradit, ale určitě to s ním nemůžete přehánět. Pozor i na závislost, která by vedla k tomu, že by vás hlava bolela pokaždé, když byste si nedali kafe.

 • Sůl

  V pohádkách se říká, že je nad zlato. Věřte, že i v případě bolestí hlavy se na ní můžete spolehnout. Při prvních náznacích si dopřejte něco pořádně slaného – například brambůrky, arašídy – a bolest se s největší pravděpodobností zmírní. I sůl patří do skupinky „přírodní pomocníci proti bolesti hlavy“. 

 • Hlavu do chladu, nohy do tepla

  Vzpomínáte si, jak vám vaše maminky či babičky pomáhaly proti bolesti hlavy? Ano, daly vám studený obklad na čelo! Tento způsob je prověřený několika generacemi, a proto jej rozhodně neberte na lehkou váhu! Takže až vás bude sužovat bolest makovičky, hoďte na ní studený obkladale pozorzbytek těla musí být v teple!

Fotografie publikována se svolením Marcolm FreeDigitalPhotos.net

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]