Jarní detox pomocí česneku: jak vám pomůže zbavit tělo škodlivých látek?

Fotografie: Depositphotos

Tento recept je opravdu hodně starý. Přesto stále nikoho nepřestávají udivovat jeho přednosti. Objevil ho tibetský mnich.

Hlavní složka tohoto receptu není neobvyklá. Doma ji má téměř každý. Tato potravina se totiž velmi často používá při vaření a často je nazývána jako král koření. Díky svým vlastnostem bychom ji s klidným svědomím mohli nazvat také králem všech léků. Je geniální. Přírodní lék, který dokáže bojovat proti mnoha nemoc a působí preventivně, potvrzuje lékařka Natalie Butler.

Je to jako kouzelný elixír

Česnek je považovaný za přírodní antibiotikum. Je to potravina velmi bohatá na živiny. Obsahuje selen, železo, draslík, bílkoviny, vlákninu, nasycené mastné kyseliny, hořčík, sodík, fosfor, mangan, vápník, jód, zinek, vitamín C a vitamíny skupiny B a také polyfenoly. Je bohatý na antioxidanty, které bojují proti volným radikálům odpovědným za různé nemoci a za předčasné stárnutí buněk.

Fotografie: Pixabay

Tato zdravá potravina přechází srdečním onemocněním, dokáže skvěle bojovat proti infekcím, je skvělá pro boj s vysokým cholesterolem a poradí si i se stárnutím buněk. Navíc zlepšuje krevní oběh a pomáhá léčit žaludeční potíže. Pomoci může také při dýchacích potížích a srážlivosti krve. Je také silným protizánětlivým prostředkem. Je vhodné ho konzumovat pravidelně, ideálně každý den.

Připravte si zázračný nápoj

Na přípravu elixíru z česneku budete potřebovat 350 gramů syrového česneku a 200 mililitrů alkoholu. Může jít o čistý alkohol nebo rum. Než začnete, je důležité říci, že alkohol by neměl obsahovat stopy metanolu nebo benzalkoniumchloridu. Nejprve oloupejte všechny stroužky česneku a rozdrťte je, aby pustili šťávu. Pak ho smíchejte s připraveným alkoholem, který jste vybrali.

Směs přelijte do sterilizované skleněné láhve a zavřete ji. Poté obsah nechte uležet. Po deseti dnech směs přefiltrujte, aby ve sklenici zůstala pouze tekutina. Tu nalijte zpět do láhve. Nadále ji uchovávejte v lednici. Důležité je vědět, že tento nápoj je vhodné konzumovat jen jednou za pět let. Určitě to však bude stačit k tomu, aby vás ochránil před nemocemi na dlouhou dobu dopředu.

Směs je opravdu silná

Pro konzumaci je dobré zředit několik kapek ve sklenici vody. Směs je totiž opravdu velmi silná. Užívejte ji ideálně před jídlem. Tedy vždy před snídaní, před obědem a před večeří. K snídani a obědu bude stačit jedna kapka, večer pak zvyšte na tři kapky. Nápoj je očistný a umožňuje léčit různé nemoci nebo také zdravě hubnout. Odstraňuje mimo jiné z těla toxiny a odpadní látky.

Fotografie: Pixabay

Navíc snižuje hladinu špatného cholesterolu a reguluje hladinu dobrého cholesterolu v krvi. Dále snižuje krevní tlak, zlepšuje funkci jater a ledvin i krevní oběh. Také snižuje triglyceridy v krvi a posiluje imunitní systém. Aktivně bojuje proti všem druhům bolestí, jako jsou bolesti hlavy, svalů a kloubů. Bojuje proti plicním nemocem, léčí hemoroidy, zmírňuje sluchové potíže a problémy s očima.

Zdroj: Healthline, MedicalNewsToday

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]