Zázrak, který ve většině případů končí v odpadu. Bramborová šťáva s tělem udělá divy

Fotografie: Depositphotos

O bramborové šťávě je již po dlouhá staletí známo, že pomáhá léčit a předcházet řadě onemocnění. Přínosů však nabízí mnohem více.

Syrové brambory se již od starověku používají k léčbě a prevenci řadě onemocnění. Zvláště účinné jsou však ve formě šťávy, jejíž každodenní konzumace přináší nespočet zdravotních přínosů, včetně posílení imunitního systému, detoxikace organismu a podpory zdraví jater, ledvin a srdce. Přínosů však tento přírodní lék nabízí mnohem více a proto se s těmi nejlepšími z nich můžete nyní seznámit níže. Více prozradila lékařka Cynthia Cobb.

Blahodárné přínosy bramborové šťávy

Brambory mohou být velmi účinné při léčbě gastritidy. V tomto případě odborníci doporučují zředit jednu polévkovou lžíci bramborové šťávy vodou a vypít ji půl hodiny před každým jídlem. Stejně tak vám tento přírodní lék může pomoci při žaludečních a dvanácterníkových vředech – v takovém případě byste měli 50 mililitrů před snídaní a stejné množství před také obědem a večeří. Skvěle také pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a léčí plicní a dýchací onemocnění, jako je rozedma plic.

Podle buddhistických mnichů může pití 50 mililitrů šťávy ze syrových brambor denně dokonce pomáhat při léčbě rakoviny a dalších závažných onemocnění, jako jsou ledvinové, jaterní či srdeční potíže. Stejně účinně však také zmírňuje příznaky cukrovky, revmatismu, lumbaga a vysokého krevního tlaku. Jde o všestranný prostředek, který nabízí mnoho zdravotní přínosů za velmi malou cenu.

Fotografie: Pexels

Jak bramborovou šťávu připravit

Na přípravě bramborové šťávy není vůbec nic složitého. Zeleninu nejprve důkladně omyjte a odstraňte z ní veškeré klíčky a stonky. Poté ji nastrouhejte, položte na lněné plátno a vymačkejte všechnu šťávu, kterou pustí (můžete použít také odšťavňovač). Jakmile budete mít hotovo, můžete začít tento účinný lék konzumovat podle výše uvedených instrukcí. Pokud je vám jeho chuť nepříjemná, přidejte do něj trochu jablečné šťávy nebo medu.

Nezapomínejte na slupky

Je obecně známo, že slupka brambor má také velmi silný detoxikační účinek – pode některých odborníků dokonce prospívá zdraví mnohem více, než samotná dužina. Obsahují totiž velké množství vitamínů a dalších důležitých živin, díky kterým přináší řadu zdravotních přínosů, jako například:

  • posílení imunitního systému
  • hydratace pokožky a působí proti různým kožním chorobám
  • má detoxikační účinky
  • snižuje hladinu cukru v krvi
  • má protirakovinné účinky
  • léčí různá onemocnění žaludku
  • podporuje zdraví jater, ledvin a srdce
Fotografie: Freepik

Abyste mohli těžit z této levné zeleniny co nejvíce přínosů, zařaďte ji proto alespoň 2-3krát do týdne do svého jídelníčku a snažte se ji konzumovat v celku i se slupkou. Pokud se ovšem potýkáte se závažnými onemocněními, dopřejte si správným způsobem léčivou bramborovou šťávu pro rychlejší uzdravení.

Zdroj: Healthline, Healthline