6 tlakových bodů na uchu, 6 rychlých účinků: Správná akupresura je nejúčinnější metodou úlevy od bolesti

Fotografie: Depositphotos

Stimulace těchto bodů na uších vám pomůže ulevit od mnoha problémů a onemocnění. Jedná se také o skvělou prevenci před jejich opakovaným výskytem.

Na lidském uchu se nachází 6 významných tlakových bodů, jejichž správné stlačení vám dokáže pomoci zmírnit napětí a bolest v těle. Stačí si na ně několik sekund přiložit například kolík nebo podobnou pomůcku a problémy budou záhy pryč. Pokud budete tuto metodu provádět častěji, můžete si také skvěle ulevit od nepříjemných migrén a zachovat si dlouhodobě duševní pohodu, říká doktorka Debra Rose Wilson.

Špička ucha

Prvním užitečným tlakovým bodem je špička ucha. Stlačením tohoto místa můžete snadno snížit napětí v ramenech a zádech, se kterými je toto místo spojeno. Abyste dosáhli co nejlepšího účinku, je zapotřebí na místo tlačit po dobu jedné minuty, a to nejlépe každý den. Pomoci si můžete například kolíkem nebo také pinzetou.

První zakřivení ucha

Hned vedle špičky ucha, kde je první zakřivení (půlkruhové), se nachází další skvělý tlakový bod. Ten vám dokáže pomoci především s určitými orgány v těle – a to zejména pokud cítíte vnitřní nepohodlí a zvýšenou citlivost středu břicha. V takovém případě stačí na tento bod opět vyvíjet každý den tlak po dobu 1 minuty.

Horní střed ucha

Tato část ucha je spojena s končetinami. Pokud vás v nich tedy brní nebo pociťujete bolest, například po celodenním sezení u klávesnice počítače, stačí vyvinout po dobu jedné minuty tlak na toto místo. Úlevu byste měli pocítit téměř ihned, ovšem pro získání kompletního účinku je dobré provádět akupresuru každý den.

Každý prst je úzce spojený s jedním orgánem v těle. Stiskněte tyto body a ulevte si od zdravotních potíží

stehna nohy
Fotografie: Freepik

Spodní střed ucha a bod těsně nad lalůčkem

Spodní střed ucha vám pomůže získat úlevu v případě, pokud trpíte bolestmi v krku a dutinách. Obzvláště účinně tato metoda funguje před spaním a také pokud jste přepracovaní, nebo si připadáte, že to nezvládáte. Další bod se nachází těsně nad lalůčkem a je spojen s trávením. Pokud na něj zatlačíte, snadno tím snížíte bolest žaludku a trávicího traktu – akupresura v tomto případě funguje také jako skvělá prevence.

Ušní lalůček

Ušní lalůček je spojen se srdcem a hlavou. Jedná se o velmi důležitý bod, jehož stlačení vám pomůže zmírnit výskyt migrén a zlepšit zdraví srdečního orgánu. Stačí ho stimulovat po dobu jedné minuty a budete se cítit mnohem lépe a uvolněně.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]