Citronová náprava strádajícího organismu: Domácí odvar zlepšuje trávení a pomáhá při hubnutí

Fotografie: George M. Groutas / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Citrony jsou skvělou surovinou pro ochucení různých nápojů a pokrmů. Jejich konzumací také posílíte celkové zdraví a vaše tělo bude schopno dělat věci, na které dříve nemělo sílu.

Citrony obsahují živiny, které mohou mimo jiné pomoci podporovat vaše kardiovaskulární zdraví a chránit před ledvinovými kameny a anémií. Mají vysoký obsah vitamínu C, vlákniny a různých prospěšných rostlinných sloučenin. Tyto živiny jsou zodpovědné za několik zdravotních benefitů. Ve skutečnosti mohou citrony regulovat hmotnost a podporovat zdravé trávení, říká doktorka Helen West.

Zdravotní přínosy citronů podložené vědou

Citrony jsou skvělé k dochucení nápojů, salátů či jiných pokrmů, ale také toho udělají dost pro vaše zdraví. Jejich konzumací:

  • podporujete zdraví srdce
  • pomáháte při kontrole hmotnosti
  • bráníte vzniku ledvinových kamenů
  • chráníte se před anémií
  • snižujete riziko rakoviny
  • zlepšujete trávení

Konzumace citronu v různých formách

Z citronů můžete čerpat zdraví velmi jednoduchým způsobem – jejich pravidelným pojídáním v různých podobách. Tento recept je známý po mnoho generací pro jeho zdravotní účinky. Nápoj je lékem na mnoho nemocí. Postupem času dokáže brzdit mimo jiné aterosklerózu, eliminovat zvýšený cholesterol, posilovat oslabenou imunitu a odstraňovat různé druhy infekcí. Je zvláště účinný, když trpíte slabou imunitou, nebo potřebujete své tělo očistit od toxinů, proto použijte tzv. cyklický detox.

Zázvorový čaj
Fotografie: Pixabay

Recept na citronový odvar

Ingredience:

  • 4 citrony (s kůrou)
  • 2 lžíce nasekaného zázvoru
  • 2 l vody
  • 4 hlavy česneku

Příprava:

Důkladně omyté a spařené citrony nakrájejte na čtvrtky. Česnek a zázvor nasekejte na malé kousky. Vložte citrony, česnek a zázvor do mixéru. Důkladně promíchejte, dokud nezískáte homogenní hmotu podobnou palačinkovému těstu. Vzniklou směs nalijte do hrnce a přidejte 2 litry vody. Směs zahřejte v hrnci, ale nenechte vařit.

Nezapomeňte směs neustále míchat. Dejte stranou vychladnout. Přefiltrujte do sklenice pomocí gázy. Pijte 1 sklenici denně na lačný žaludek po dobu 3 týdnů. Po těchto 3 týdnech si dejte týden pauzu. Po týdnu volna se vraťte k pití odvaru.

Zdroj: Healthline, Wybieram Zdrowie

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]