Rychlý růst vlasů: 5 prostých potravin pomůže zajistit výsledek, o kterém většina žen jen sní

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete mít krásné a zdravé vlasy, měli byste nejprve začít u svého jídelníčku. Konzumace těchto potravin vám zaručí ty nejlepší výsledky.

Zdraví a vzhled vašich vlasů jsou pouze odrazem toho, co pravidelně jíte. Stejně jako každá část vašeho těla totiž potřebují správný přísun živin, aby mohly růst a zůstat v co nejlepší kondici, říká lékař Jerlyn Jones.

Obyčejná vejce

Vejce jsou velmi výživná a zdraví prospěšná potravina, která se může chlubit vysokým obsahem vitamínů minerálů a antioxidantů – zejména luteinu a zeaxantinu, které pomáhají předcházet věkem podmíněné makulární degeneraci a šedému zákalu. Obsahují však také cholin, který je prospěšný pro funkci mozku, kvalitní tuky, které přirozeně vyživují vlasy, vlasové folikuly a posilují pokožku hlavy, a bílkoviny, které podporují tvorbu keratinu, základní složky vlasů.

Fotografie: Depositphotos

Sladké brambory

Sladké brambory jsou další skvělou přírodní potravinou s vysokou výživovou hodnotou. Obsahují zejména vysoké množství vitamínu A, vitamínu B6 a vitamínu C, mědi, manganu a antioxidantů, které chrání tělo před volnými radikály. Všechny tyto živiny jsou důležité pro zdraví vlasů – zejména vitamín A, který pomáhá hydratovat poškozené a suché vlasy a reguluje produkce olejů, které chrání pokožku hlavy a udržují ji zdravou. Důležitou roli hraje však také vitamín B6, který přirozeně urychluje růst vlasů.

Tučné ryby

Chcete-li, aby vaše vlasy rostly rychleji a byly zdravé, jezte ryby. Ty totiž obsahují velké množství mastných kyselin a bílkovin bohatých na aminokyseliny, které vlasy vyživují, zlepšují jejich vzhled a stimulují jejich růst. Zejména se jedná o cystin a methionin, které jsou považovány za prekurzory keratinu. Stejně tak přínosné jsou však i samotné mastné kyseliny, neboť ty zlepšují strukturu vlasů a taktéž pomáhají stimulovat jejich růst.

Fotografie: Piqsels

Slunečnicová semínka

Slunečnicová semínka jsou naprosto jedinečnou potravinou plnou hořčíku, vitamínu E, vitamínu B, železa, zinku, fosforu, antioxidantů, bílkovin a samozřejmě také mastných kyselin, které jsou pro tělo a zdravé vlasy naprosto nezbytné. Obzvláště účinné jsou však pro suché a lámavé vlasy, neboť obsahují proteiny, které je vyživují a hydratují, zatímco mastné kyseliny podporují jejich růst. Stejně tak důležitý je také zinek, minerál, který usnadňují vstřebávání některých aminokyselin, čímž předchází vypadávání vlasů.

Papriky všeho druhu

Papriky jsou skvělým zdrojem vitamínu C, který je nezbytný pro celkové zdraví těla a samozřejmě také zdraví vlasů – ve skutečnosti jej obsahují mnohem více než například kiwi nebo pomeranče. Vitamín C chrání folikuly a zabraňuje vypadávání vlasů, čímž také pomáhá stimulovat růst vlasů, dodává jim lesk a třpyt a lesk a chrání je před dehydratací. Zvolit můžete jakýkoliv druh paprik, ovšem mezi ty nejvíce účinné patří především červené.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]