Pokud celý život zakrýváte na veřejném WC záchodové prkénko, děláte velkou chybu. Situaci tím jen zhoršujete

Fotografie: Depositphotos

Spousta lidí řeší situaci na veřejných toaletách tím, že zakryjí záchodové prkénko toaletním papírem. To je však veliká chyba. Často si neuvědomují, že tak situaci jen zhoršují a vystavují se nebezpečí.

Veřejné záchody zrovna nejsou ideálním místem, kde vykonat potřebu, ale když příroda volá, rozhodně jsou určitou záchranou. Spousta lidí má však veliký problém navštívit veřejnou toaletu, a to především kvůli hygieně. Místo navštěvuje mnoho lidí, tudíž existuje zvýšené riziko přítomnosti bakterií. Proto někteří lidé řeší problém použitím toaletního papíru na záchodové prkénko. Zakryjí jej, aby si mohli sednout na čistý povrch. Jenž to není tak jednoduché, jak se může zdát, říká lékařka Janine Annett.

Veřejné toalety nejsou oblíbeným místem

Veřejné toalety jsou obvykle pěkně nepořádné. Najít špinavou podlahu, potřísněné záchodové prkénko nebo rozbitou toaletu není nikdy nic příjemného, ​​ale v těchto případech většinou nemáte jinou možnost. Co obvykle děláte, když se ocitnete v takové situaci? Patříte k těm, kteří sedí ve vzduchu, aniž by se dotýkali jakékoli části toalety nebo k těm, kteří si staví zábranu z toaletního papíru, aby si mohli sednout? Pokud patříte do druhé skupiny, měli byste si dávat pozor.

Toaletní papír plný bakterií

Lidé se domnívají, že toalety jsou pokryty bakteriemi, ale mísy i záchodová prkénka jsou navrženy tak, aby je udržely v dostatečné vzdálenosti. Zakřivení a hladký povrch brání ulpívání bakterií, takže se na záchodovém prkénku sedí docela bezpečně.

Fotografie: Freepik

Pokud je veřejná toaleta suchá, nemůžete se nakazit, protože se na vaší kůži nemohou množit bakterie. Spláchnutím toalety se však bacily šíří po celé koupelně a povrch toaletního papíru je bohužel jako stvořený pro sběr bakterií. Jeho používáním k čištění obličeje, rukou nebo smrkání velmi usnadňujete pronikání ošklivých bakterií do vašeho těla.

Pozor také na vysoušeče rukou

Vysoušeče rukou však také přenášejí množství bakterií prouděním vzduchu, takže sušení rukou papírem je vlastně tou nejideálnější možností. Poté, co teď máte nové informace, co budete dělat při použití veřejné toalety? V první řadě netvořte ochranu z toaletního papíru. Mohli byste být nebezpečí blíže, než si myslíte. Stejně tak před spláchnutím zavřete víko záchodového prkénka, tím zabráníte přenosu bakterií na okolní předměty.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]