Podpořte svůj lymfatický systém jednoduchými způsoby. Detoxikují a zbavují tělo škodlivin

Fotografie: Freepik

Lymfatický systém hraje nezastupitelnou úlohu v našem organismu. Odvádí z těla škodliviny a pomáhá našemu tělu zbavovat se látek, které nejsou pro naše zdraví prospěšné. I lymfatický systém však někdy potřebuje pomoci. Vlivem špatného životního stylu se lymfa může zanášet, zpomalovat a neplní si dobře své funkce.

K tomu, aby opět dobře fungovala, je nutné ji detoxikovat. Ale jak na to? Tyto tipy vám pomohou. Očištěním lymfatického systému se uchráníte před záněty, hromaděním toxinů a nadváhou.

Voda s citronovou šťávou

Voda udržuje tělo hydratované, čistí ho a podporuje správné funkce všech orgánů. Voda s citronem odstraňuje toxiny z lymfatického systému a dodává tělu důležité vitamíny a minerály. Co budete potřebovat?

 • 1 sklenici vody (200 ml)
 • šťávu z poloviny citronu

Smíchejte obě ingredience a nápoj ihned vypijte. Pro dobrou detoxikaci lymfatického systému se doporučuje pít tento nápoj každá den ráno po dobu jednoho měsíce.

Síla měsíčku

Přírodní lidovou medicínu si nelze představit bez měsíčku lékařského. Tato mocná bylinka má antibiotické a osvěžující vlastnosti, ale je také skvělým prostředkem k detoxikaci lymfatického systému. Pravidelné pití výluhu z měsíčku lékařského podporuje vylučování toxinů a reguluje produkci lymfy. Co si připravit?

 • 1 sklenici vody (250 ml)
 • 1 čajová lžička květů měsíčku (5 g)

Do hrnce dejte studenou vodu a nechte ji přivést k varu. Poté do ní přidejte květy měsíčku. Směs nechte krátce povařit a poté nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Sklenici tohoto nápoje pijte po dobu 15 dní po sobě, abyste dosáhli dobrých výsledků.

Fenyklový čaj

Fenykl je dobře znám svými diuretickými a protizánětlivými vlastnostmi. Také pomáhá eliminovat toxiny, které narušují správné fungování lymfatického systému. Pití fenyklového čaje má celou řadu výhod. Má například antioxidační vlastnosti a obsahuje vitamíny a minerály, které chrání buňky. Připravte si:

 • 1 sklenici vody (250 ml)
 • 1 čajovou lžičku (5 g) čerstvého fenyklu

Nalijte vodu do hrnce a přisypte k ní fenykl. Vodu přiveďte k varu a poté stáhněte plamen a nechte povařit ještě asi 5 minut. Nechejte odstát na pokojovou teplotu, přeceďte a konzumujte. Doporučujeme pít šálek tohoto nápoje po 7 dnů.

Česnek a citron

Česnek má vynikající antibiotické a antioxidační vlastnosti. Kromě toho je skvělým pomocníkem pro zlepšení oběhu, snížení špatného cholesterolu a posílení cév. Tato infuze s česnekem a citronem obsahuje vitamíny A, B1, B2 a C, posiluje imunitní systém a pomáhá lymfatickému systému. Co budete potřebovat?

 • 1 malý až střední stroužek česneku
 • Sklenici vody (250 ml)
 • 1 čajovou lžičku strouhaného zázvoru (5 g)
 • 1 lžíci citronové šťávy (15 ml)
 • Lžíci medu (25 g)

Nejprve přiveďte vodu k varu. Mezitím si připravte česnek tak, že jej oloupete a nakrájíte na velmi malé kousky. Jakmile voda vře, přidejte do ní nastrouhaný zázvor a mletý česnek. Poté nechejte 15 minut na mírném ohni povařit. Následně hrnec stáhněte z plamene a nechte ještě asi deset minut odstát. Následně nálev přeceďte a dochuťte jej lžící medu. Pijte ráno nalačno vždy jeden šálek.

Fotografie: Freepik

Silná trojka – kurkuma, zázvor, citron

Tento čaj pomáhá vyplavovat toxiny přirozeným čistěním lymfatického systému. Mimo to má vysoký obsah minerálů, vitamínů a antioxidantů které posilují obranyschopnost těla. Na přípravu tohoto nápoje budete potřebovat:

 • 1 čajovou lžičku kurkumy (5 g)
 • 1 čajovou lžičku strouhaného zázvoru (5 g)
 • Sklenici vody (250 ml)
 • Citronovou šťávu

Vodu dejte do hrnce a přidejte kurkumu a zázvor. Nechte vše přijít k varu a vařte 5 minut. Odstavte z tepla a přimíchejte citronovou šťávu. Pijte šálek čaje na lačno každé ráno po dobu 7 dnů.

Fotografie: Pixabay

Lymfatická masáž

Pro dokonalé posílení a pročištění lymfatického systému není nic lepšího než lymfatická masáž. Zkuste si najít dobrého maséra a navštěvujte jej alespoň jednou za měsíc. Jedná se o speciální druh masáže, která využívá jemný kruhový tlak na určité oblasti těla. To stimuluje lymfu a usnadňuje odvodnění těla.


Řekněte ostatním, co si myslíte