Jóga – cesta k vnitřnímu klidu! 2. díl: Podložka na jógu

Podložka na jógu je nejdůležitější vybavení, bez kterého se této aktivitě v podstatě ani nemůžete věnovat. V minulém článku jsme vám představili základní druhy jógy, mezi kterými můžete s radostí vybírat, dnes všem začátečníkům poradíme, jak si správně vybrat nejvěrnějšího společníka, který vás bude doprovázet na každou hodinu. Podložka na jógu není jen jedna, vybrat tu nejlepší proto není tak jednoduché. Pamatujte, že jóga je především o harmonii a souznění s vlastním tělem, pokud byste se spoléhali na osahanou podložku, kterou již použila celá řada lidí před vámi, nikdy byste dokonalého stavu nedosáhli. Podložka na jógu je individuální záležitost – víte, jak si správně vybrat?

Ekologická podložka na jógu

Jak už vypovídá samotný názevekologická podložka se vyznačuje šetrností pro naší planetu. Pro spoustu lidí je tento fakt rozhodujícím faktorem, pokud i vy dáváte přednost výrobkům, které neničí přírodu, je tato podložka pravou volbou právě pro vás. Vyrábí se z přírodní gumy, NRB pěny, 100% polyesteru a směsí ekologických látek. Je dostatečně měkká a příjemná na dotek, díky čemuž jí mohou s klidným srdcem používat i začátečníci, kteří k józe teprve přičuchávají.

Jutová podložka na jógu

Jutové podložky na jógu patří mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější. Dovolíme si ji doporučit těm, kteří již znají své schopnosti a absolvovali alespoň začátečnický kurz. Na první omak se vám může zdát až příliš tvrdá, někdo si ji ale nemůže vynachválit. Vyrábí se z přírodní gumy a juty. Jsou nezávadné, a proto si je jistě oblíbíte.

Podložka na jógu s protiskluzovou vrstvou

Chystáte se na kurz hot či bikram jógy? Pak věřte, že na této hodině si s klasickou podložkou zaručeně nevystačíte. Oba dva typy jógy jsou hodně fyzicky náročné a určitě se během nich zapotíte. Absolvovat bikram či hot jógu v suchu je nemožné. Díky tomu, že se budete potit, vás vaše ruce nebudou poslouchat, díky čemuž se budou klouzat po podložce a vy se místo soustředění na jednotlivé cviky budete soustředit na tom, kam vám zase ujíždí ruce. Vhodnou volbou je proto podložka na jógu s protiskluzovou vrstvou. 

Fotografie publikována se svolením Stockimages FreeDigitalPhotos.net

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]