Plyometric cardio, Hiit cardio a Tabata – Rychlé a účinné spalování tuků

Pravděpodobně už mnoho z vás stihlo zaregistrovat, že při spalování tuků začalo být klasické kardio cvičení nahrazováno cvičením pod názvy Plyometric cardio, Hiit cardio či Tabta. Všechna jmenovaná cvičení spojuje jedno: výbušnost, dynamika a rozvoj fyzické síly. Setkat se s nimi můžete u různých druhů sportů. Ať už jde o bojové sporty, fitness, hokej, fotbal či skok do dálky.

Hodně využívané jsou tyto metody u transformace postavy, které je možné dosáhnout v poměrně krátkém čase, a to již za 3 měsíce. Ovšem rozhodně se nejedná o procházku růžovým sadem a těm, co tyto cviky zkusili, u cvičení mnohdy lezou oči z důlku. I já osobně mám vyzkoušeno a musím popravdě říci, že máte občas duši na jazyku a chcete to zabalit. Takže toto cvičení není určeno těm, co mačkají čudlíky xboxu a zvednou zadek z gauče v sobotu, když si jdou pěšky do hladového okna pro hamburger.

Spalování tuků s Výzvou 21

Některé cviky jsou stejné pro muže i ženy s tím rozdílem, že ženy mohou vykonávat snadnější způsob cviku (například dámské kliky), ale rozhodně nečekejte žádnou ulejvárnu. Jmenované tipy silového a kardio cvičení jsou i obsahem známých programů na přeměnu postavy, jako je P90x či Insanity workout a další. Osobně jsem se s tímto cvičením setkala i v českém programu Výzva 21, kde je zařazeno posilování a mimo jiné právě i cviky na výdrž a kompletní zlepšení fyzičky. Kromě cviků vás online trenér Tomáš Jehlička zasvětí do tajů fungování metabolismu a také vám dá nahlédnout pod fitness pokličku.

Cvičení pro opravdové muže a ženy

K dispozici máte mnoho chutných, rychlých a hlavně zdravých receptů včetně online poradenství, kdyžplyometric potřebuejte radu odborníka. Nechybí ani motivace, která je klíčová od samého začátku. Vždyť to je přesně ten důvod, proč mnozí lidé začnou se sebou něco dělat. Mají motivaci – chtějí mít pevnější, pěknější postavu, zhubnout, být zdravější, vitálnější. Jenže bohužel i ona motivace se občas cestou někam vytratí. V tomto programu si jí můžete neustále připomínat a navíc své výsledky konzultovat s ostatními, protože v reálném životě nám velmi často chybí někdo, kdo by šel s námi do toho. Máte-li chuť a jste odhodláni, vstupte do rodinky fanatiků, kterým se cvičení zarylo pod kůži, a stal se z toho životní styl.

Obrázek: pixabay.com