Pět přírodních zázraků pro zdravé oči

obrázek: pixabay.com

Nejčastější oční problémy přicházejí pomaloučku. První zjevné příznaky vedou většinou už k nějakému zásadnímu řešení. Pojďme předejít očním problémům pomocí bylin a samozřejmě i pomocí pravidelné kontroly zraku u svého lékaře. Včasná detekce a rychlá léčba může zabránit budoucím problémům se zrakem.

Zrak je jedním z našich důležitých smyslů. Čteme, oceňujeme umění, pozorujeme přírodu a okolí. Už nošením slunečních brýlí a klobouků napomáháte ke zdravému zraku. Další aspekty k pomoci jsou samozřejmě zdravý životní styl, do kterého můžete přidat některé léčivé rostliny.

Byliny prospěšné pro náš zrak:

1. Světlík lékařský

Je už dlouho lékem pro lidské oči. Nejčastěji ho naleznete v čaji, tinkturách a homeopatických očních kapkách. Provedená studie v Jižní Africe zjistila, že oční kapky ze světlíku lékařského urychlují zotavení z konjunktivitidy (zánět spojivek).

2. Ginkgo biloba

Zlepšuje průtok krve do sítnice v oku. Dále je antioxidant a chrání nervové buňky, včetně těch v oku.

3. Coleus forskohlii

Tato bylina roste divoce na svazích hor v Nepálu, Indii a Thajsku. Bylinka obsahuje forskolin, oční kapky obsahující tuto složku snižují tlak v oku. Proto mohou mít význam při léčbě glaukomu (zelený zákal).

4. Zelený čaj

Zelený čaj obsahuje antioxidanty, které vylučují volné radikály. Volné radikály vytvářejí tzv. oxidační poškození, které je základem mnoha chronických onemocnění, včetně glaukomu. Navíc laboratorní studie ukazují, že zelený čaj chrání před poškozením ultrafialovým světlem.

5. Borovice

Obsahuje silné antioxidační flavonoidy. Stejně jako její američtí botaničtí příbuzní borůvky a brusinky, které je také obsahují.

Mnoho bylin, ovoce a zeleniny má antioxidační sílu. Například česnek nebo můžete použít i koření jako je kurkuma. Všechny tyto doplňky vám pomohu při prevenci ochrany zraku.