Nepříjemné kruhy pod očima snadno eliminujete za pomoci přírodních masek

Mnoho z vás tu situaci jistě zná. Ráno se po probuzení podíváte do zrcadla a první, čeho si na sobě všimnete, jsou velké černé kruhy pod očima. S věkem a také stresem se pravděpodobnost, že na vás po ránu čeká tento problém, zvětšuje. Důvodů je mnoho, stejně jako metod, jak s kruhy pod očima bojovat.

Můžete samozřejmě investovat do drahých očních krémů a sér, ale stejně dobře vám od kruhů pod očima mohou pomoci i nejrůznější domácí oční masky, které pro citlivou pokožku kolem očí připravíte z nejrůznějších potravin.

Maska z petrželky

Jednou z bylinek, kterou můžete na oční okolí použít, je petrželka. Na pleť působí osvěžujícími a výživnými účinky a navíc pleť tonizuje. Jednou ze snadných masek je nasekat petrželku najemno tak, aby pustila trochu šťávy a smíchat ji s trochou zakysané smetany.

Směs následně naneste na oční okolí i víčka a nechte patnáct minut působit. Poté opláchněte teplou vodou. Pokud vás kromě kruhů pod očima trápí i suchá pokožka, smíchejte nasekanou petrželku se lžičkou másla, do směsi ponořte vatové tamponky a těmi následně zakryjte víčka. Opět nechte působit přibližně deset až patnáct minut.

Maska z brambor

Skvěle kruhy pod očima odstraňuje bramborová šťáva, která obsahuje přírodní bělící složky a také velké množství vitamínu C. Stačí tedy jen nastrouhat brambory, aby pustily šťávu, a do této šťávy následně namočit vatové tamponky, které přiložíte na oblast pod očima a necháte deset minut působit.

Na závěr si umyjte obličej čistou vodou a do očního okolí masáží aplikujte několik kapek olivového oleje. Jinou variantou je syrové nastrouhané brambory smíchat s trochou mléka a mouky a směs nanést na oční okolí i víčka. Po patnácti minutách omyjte teplou vodou.

Maska z banánu

Očnímu okolí svými vitamíny a minerály pomůže i banán. Nejjednodušší způsob spočívá v rozmačkání přibližně čtvrtky banánu do podoby pyré, které následně nanesete na oční okolí a překryjete vlhkým hadříkem. Nechte patnáct minut působit a poté opláchněte.

Maska z ovesných vloček

Ovesné vločky jsou nejen velmi zdravou snídaní, ale mají také skvělé účinky na naši pleť. Pomáhají nejen od kruhů pod očima, ale také v případě bledé a povadlé pleti. Ovesné vločky lze použít dvěma způsoby. Buď je smíchejte jednoduše s trochou teplého mléka, chvilku počkejte, až vločky mléko vsáknou, a poté směs naneste do okolí očí na přibližně dvacet minut. Nebo druhou možnost představuje smíchat ovesné vločky s nastrouhaným jablkem, směs rozetřít do očního okolí a po několika minutách opláchnout vlažnou vodou.

Maska z okurek

Okurkovou masku neboli přiložení plátků salátových okurek na víčka zná asi každý. Možná vám to připadá úsměvné, ale okurka opravdu funguje, obsahuje totiž velké množství antioxidantů a také látek s bělícími účinky, které vám pomohou kruhy pod očima odstranit. Stačí na oči přiložit dva plátky čerstvě nakrájené okurky, předtím vložte plátky na půl hodiny do ledničky, a nechat působit po dobu patnácti minut.

Fotografie: Pixabay, Viralife

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]