Pedikúra z pohodlí domova ve čtyřech snadných krocích

Fotografie: Pixabay 

Pedikúru, tedy péči no nohy, zvládnete i z pohodlí domova. Alespoň tu základní, protože péče o chodila existuje domácí a na profesionální rovině. Stříhání nehtů, úpravu kůžičky, broušení pat, lakování nehtů, zábaly a jemnou masáž zvládnete sami. Ovšem odbornější kroky, jako je odstraňování kuřích ok, ošetření mozolů, prasklin na patách a jiné zákroky, je lépe ponechat v rukou profesionálů.

Pokud se hodláte pustit do běžné péče a netrápí vás žádné potíže s chodidly, pak ji zvládnete i z pohodlí domova s pocitem odpočinutých a zrelaxovaných nohou. Základem je umytí/dezinfekce nohou (koupel a změkčení kůže), broušení pat a jiných míst, kde se nachází hrubá kůže, péče v podobě masáže, zábalů, krémů a nakonec úprava kůžičky a nehtů.

Koupel nohou

To je ta velmi příjemná část nejen domácí péče o chodidla. Při této první části nejenže umyjete (dezinfikujete) nohy, dojde i ke zjemnění hrubých míst na nohou. Broušení hrubé kůže můžete vykonávat na mokro nebo na sucho. Záleží, čemu dáte přednost. Pokud se vám lépe provádí broušení pat na sucho, otřete nohy dezinfekčním prostředkem, chvíli vyčkejte a použijte brusný kámen či jinou pomůcku pro domácí broušení pat a hrubé kůže.

Teprve pak dopřejte nohám relaxační koupel. Pedikúra na mokro spočívá v tom, že nejdříve nohy namáčíte, teprve pak brousíte. Koupel by měla být příjemná, relaxační. Použijte bylinky, koupelovou sůl, éterické oleje a jinou voňavou kosmetiku, pro zpříjemnění i změkčení kůže.

Fotografie: Pixabay 

Broušení pat a hrubé kůže

Pokud budete provádět pedikúru na morko, přichází na řadu po koupeli broušení pat a hrubé kůže, která se nemusí nacházet pouze na patách. Použijte vždy čistý a dezinfikovaný brusný kámen či jinou pomůcku určenou k domácí pedikúře. Na závěr nohy umyjte v čisté vodě a osušte ručníkem.

Krém a masáž

Použijte krém, olejíček nebo zábal na nohy. Zábal můžete provést domácí nebo si koupit hotový výrobek. V podstatě jde o igelitové ponožky, které mají uvnitř měkký materiál napuštěný výživným mlékem. Nabídka je poměrně bohatá, tudíž lze vybírat mezi přísadami i vůněmi. V konečné fázi přípravek vmasírujte do nohou a vyčkejte 15 až 20 minut, než se přípravek úplně vsákne.

Fotografie: Pixabay 

Úprava kůžičky a nehtů

Papírovým kapesníkem nebo utěrkou otřete prsty na nohou, nehty a okolí dosucha. Pomocí kleštiček zastřihněte na správnou délku a upravte pilníkem. Nezapomeňte použít pomerančové dřívko na úpravu kůžičky. Nehty můžete buď přeleštit (p-shine manikúra a pedikúra) nebo nalakovat, předtím je však ošetřete odmašťujícím přípravkem.