Patní ostruhu lze vyléčit přírodní cestou doma. Stačí k tomu běžně dostupné ingredience

Fotografie: Freepik

Pokud Vás trápí patní ostruha, víte, že se při každém došlápnutí objeví nesnesitelná bolest. Tuto bolest neignorujte, začněte ji léčit. A vyzkoušet můžete i přírodní a tradiční léčbu.

A co to vůbec patní ostruha je? Jedná se o šlachu, kterou byste našli na plosce nohy, která vybíhá od patní kosti dopředu k prstům. Projevuje se téměř nepřetržitou a intenzivní bolestí v oblasti paty a bodavou bolestí při došlápnutí. Nemusíte ale trpět věčně, zbavte se patní ostruhy, ať můžete konečně chodit bez bolesti.

Fotografie: Freepik

Čím je patní ostruha způsobena

Patní ostruhu způsobuje nejvíce nošení nevhodné obuvi. Patní ostruha postihuje zejména ženy. Nejčastěji z toho důvodu, že nosí boty na vysokém podpatku a boty se špatným tvarováním. Na vzniku patních ostruh se také velmi silně podílí dlouhodobě narušené vnitřní prostředí v organismu.

Při konzumaci vysokého množství kyselinotvorných potravin vznikají odpadní látky v těle, které se mimo jiné mohou ukládat do oblasti šlach a způsobovat tam chronické záněty, vápenné usazeniny a ostruhy.

Fotografie: Freepik

Léčení patní ostruhy přírodní cestou

Existuje hned celá řada možností, jakými lze přírodně vyléčit patní ostruhy. Zde najdete ty nejpoužívanější, ze kterých už si jen sami vyberete způsob, která Vám bude nejvíce vyhovovat. A jaké to jsou možnosti? Tady je máte:

  • rozptylte 100 g stolní soli na rovný povrch. Po dobu 15 minut se procházejte po slaném povrchu holýma nohama
  • aplikujte na bolavá místa několik vrstev studeného tvarohu z lednice, na noc zavažte a nechte působit
  • nastrouhejte na struhadle jednu celou cibuli, vložte ji do igelitového sáčku, do kterého vložte nohu, nahoře zavažte na mašličku a převažte teplým šátkem, nechte působit celou noc, ráno nohu jen otřete, nemyjte, ať cibule může působit
  • ponořte nohy do teplé vody s rozpuštěnou jedlou sodou, poté zabalte nohu do gázy namočené do čajové houby, až gáza vyschne, znovu ji namočte a postup opakujte

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]