Pálí vás žáha? Vyzkoušejte tyto domácí prostředky

obrazky:fogut.com

Dejte si velkou snídani, střední oběd a malou večeři

Tato kombinace jídel výrazně ovlivňuje naše trávicí procesy. Ráno je totiž nejaktivnější inzulin – hormon, který zpracovává cukry a ukládá glukózu, proto je velká snídaně skvělá pro metabolismus. Studie prokázala, že největší množství kyselého refluxu, který způsobuje pálení žáhy je tvořen mezi 17. hodinou a půlnocí.

Zbavte se té nevzhledné „pneumatiky“

Pokud máte přebytečný tuk okolo břicha, jste v ohrožení hiatální kýlou. A právě velká hiatální kýla zapříčiňuje vzpříčení jídla v jícnu a následní pálení žáhy.

Omezte sacharidy

Pokud budete konzumovat pouze 20 gramů sacharidů denně, výrazně se vám redukuje pH v žaludku a nebude vás pálit žáha – což dokázaly dokonce i studie.

Zjistěte, co vám pálení žáhy způsobuje

Pokud se vám pálení žáhy dostavuje nepravidelně, zkuste si psát, co jste celý den jedli a pili – díky tomu můžete zjistit spouštěč.

Ovládejte svůj stres

Kyselý reflux, který pálení žáhy způsobuje, je úzce spojen s psychikou a stresem. Tudíž čím více stresu, tím větší pálení žáhy. Naučte se technice ovládání stresu – zlepšíte si kvalitu života a pálení žáhy již bude minulostí.

Nenoste upnuté oblečení

Upnuté oblečení tvoří velký tlak na břicho – a to rozhodně není dobře. Dokud nebudete mít kyselý reflux pod kontrolou, stáhněte si kalhoty co nejníž pod břicho.

Nejezte později než tři hodiny před spaním

Pokud se najíte a půjdete spát, vaše pálivé záhyby se aktivují a vy se můžete těšit na celou noc se zapálenou žáhou.

Zvedněte hlavu své postele

Pokud kvůli pálení žáhy nemůžete spát – zvyšte si prostor pod hlavou. Studie prokázaly, že tento jednoduchý trik je vysoce efektivní. Navíc zlepšuje i kvalitu spánku.

Žvýkejte

Sliny totiž velice rychle dokážou uklidnit kyselý reflux. Takže se snažte neustále žvýkat. Až už žvýkačky či syrovou mrkev, celer nebo okurky – nikdy nešlápnete vedle.

Jezte více vlákniny

Vláknina je prospěšná pro celý organismus a rychle přesunuje jídlo ze žaludku do střev. Těstoviny,
obiloviny, luštěniny – to všechno vám vlákninu ve vysoké míře dodá.