Osm potravin, které pomohou při boji se stresem

obrázek:pixabay.com

V dnešní době žijeme ve světě shonu a stresu. Existuje tolik problémů, které nám neumožní uvolnit a uklidnit naše tělo. Musíme si ale uvědomit, že stres je jedním z hlavních faktorů mnoha zdravotních poruch a nemocí. Není to snadné, ale musíme najít způsob, jak snížit stres a naprogramovat naši mysl na pozitivní myšlenky. K boji proti stresu odborníci doporučují cvičit jógu a meditace.

My přinášíme seznam potravin, které jsou vhodné za účelem snížení stresu. Přidejte je do své každodenní stravy a uvidíte, jak se zlepší váš stav.

1. Avokádo

Je známo, že avokádo obsahuje velké množství vitamínu K a kyseliny listové, která nám pomáhá předcházet vzniku krevních sraženin v mozku a zlepšuje kognitivní funkce. Je také bohaté na vitamín C a vitamín B, které jsou pro naše tělo nezbytné. Každodenní konzumace avokáda nám pomůže na naši náladu.

2. Banány

Víme, že banány jsou výborným zdrojem hořčíku, draslíku a vápníku. Tyto minerály pomáhají našemu tělu relaxovat a zlepšovat náš spánek. Pokud máte problémy s nespavostí, jezte banány a uvidíte, jak se váš stav zlepší. Začněte den s banánem a zlepšíte si tak náladu a snížíte stres.

3. Mandle

Vezměte si hrst mandlí nebo vlašských ořechů po ránu, tím začnete svůj den plný energie a bez stresu. Zmíněné ořechy jsou bohaté na bílkoviny, přírodní tuky, vlákninu, antioxidanty a vitamín E.

4. Med

Med má dokonalý podíl fruktózy a glukózy, které jsou potřebné k podpoře jater. Glukóza je dále nezbytná pro mozkové buňky. Pravidelné užívání medu zmírňuje migrénu, léčí chronickou únavu, příznivě ovlivňuje nespavost, posiluje imunitní systém a celkově snižuje napětí a zklidňuje nás.

5. Vejce

Vejce jsou bohatá na cholesterol a cholin jež jsou důležitou součástí pro mozkové buněčné membrány. Pokud chcete zachovat zdraví mozku, tak se vejcím nevyhýbejte.

6. Zelený čaj

Zelený čaj urychluje náš metabolismus a zlepšuje naše zdraví díky obsaženým antioxidantům. Lidé, kteří pijí denně zelený čaj, mají lepší náladu než ostatní. Zelený čaj snižuje stres a zlepšuje duševní výkon. Pijte zelený čaj dvakrát denně a uvidíte výsledky.

7. Hořká čokoláda

Tato zpráva určitě potěší milovníky čokolády. Konzumací čokolády bojujete se stresem a cítíte se lépe. Měli byste jíst několik čtverečků kvalitní hořké čokolády denně (min. 60%).

8. Ovesné vločky

Ovesné vločky jsou nejlepší snídaní, která může být. Je bohatá na živiny, které tělo potřebuje, dodají energii a zlepší náladu. Ovesné vločky stimulují mozek, aby produkoval chemickou látku serotonin – tato látka přispívá k celkovému pocitu pohody. Snídejte domácí ovesné müsli, ovesnou kaši či jiné pokrmy z ovesných vloček.

Mohlo by Vás dále zajímat: