Opalování v soláriu ji připravilo o život. Udělala tuto osudovou chybu, kterou podceňuje většina lidí

Fotografie: Depositphotos

Ashley měla koníček, který ji provázal celý život – návštěvy solária. To, co jí kdysi přinášelo krátkodobou radost, se jí nakonec stalo osudným.

Ashley Trenner, žena ve středních letech, měla jedno vášnivé hobby, které se jí stalo osudným – pravidelné návštěvy solária. I přes varování o nebezpečí UV záření si udržovala opálenou pokožku, aniž by brala v potaz dlouhodobé následky. Dle deníku OnlineNytt jí byl v jejích 33 letech diagnostikován metastazující melanom, rakovina kůže, která se šíří po celém těle. I přes boj s nemocí žila ještě několik let, avšak ve svých 40 letech vážně onemocněla. Na smrtelné posteli se rozhodla varovat ostatní před svým osudem a apelovat na zdravý rozum.

Příběh, který by vás mohl zachránit

Příběh Ashley není ojedinělý. Mnoho lidí podléhá pokušení opalování, aniž by si uvědomili rizika spojená s UV zářením. Mnoho žen navíc chodí do solárií pravidelně, aby si udržely opálenou pleť, často bez použití opalovacího krému, což ještě zvyšuje riziko poškození pokožky.

Podle odborníků je neustálé vystavování se UV záření jedním z hlavních faktorů přispívajících k vývoji melanomu a dalších typů rakoviny kůže, zmiňuje Healthline. Rakovina kůže se v posledních letech stala stále častějším onemocněním, zejména u mladší populace, což je alarmující trend.

Lékaři si mysleli, že mají v záznamech chybu. Pohled na miminko po porodu už nevymažou z hlavy

Někteří lidé si mylně myslí, že opálení jim dodává zdravější a atraktivnější vzhled. Avšak realita je taková, že dlouhodobé vystavování se UV záření může mít vážné následky na zdraví, včetně rakoviny kůže, předčasného stárnutí pokožky a oslabení imunitního systému.

Opalování v interiéru bylo v roce 2009 Mezinárodní agenturou pro výzkum rakoviny Světové zdravotnické organizace (WHO) oficiálně klasifikováno jako lidský karcinogen, jak uvedla odborná publikace z roku 2022.

Proto je důležité brát varování Ashley Trenner vážně a pečlivě zvážit rizika spojená s častým opalováním. Místo toho bychom měli investovat do opalovacích prostředků s vysokým SPF faktorem a vyhýbat se nadměrnému slunečnímu záření, zejména v poledních hodinách, kdy je UV záření nejsilnější.

Je důležité vzít si ponaučení z příběhu Ashley Trenner a věnovat zvýšenou pozornost ochraně své pokožky před UV zářením. Zdraví by mělo vždy převažovat nad krátkodobými estetickými cíli a módními trendy. Příznakům rakoviny kůže jsme věnovali článek v minulosti na webu ZdravéStravování.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]