Červený čaj Pu-erh: podpora při hubnutí

Červený čaj není u nás tak moc rozšířen a znám. Mnozí by řekli, že červený čaj je stejný, jako černý. Daleko od pravdy nejsou. U výroby červeného čaje se využívá staré metody fermentace černého čaje, během které získá čaj svou vůni i silnou chuť. Nicméně nutno poznamenat, že černý čaj představuje většinou průmyslově vyráběné čajové pytlíky prodávající se v krabičkách (znalec čajů si najde i kvalitní výjimky). Kdežto čaj červený je pro asijské národy čaj vyráběný tradiční metodou.

Finální produkt je bohatý zejména na polyfenoly, které se řadí k významným antioxidantům, ale stejně důležité jsou i jejich protizánětlivé účinky. Červený čaj Pu-erh mimo jiné vyniká také obsahem vitamínu E, který je rovněž neméně důležitým antioxidantem. Dále pak obsahuje minerální látky, jako je železo, hořčík, vápník, měď, mangan a další. Pokud se člověku naskytne příležitost vybrat mezi sáčkovým či sypaným čajem, pak je jednoznačně lepší sypaná varianta.

Červený čaj a jeho účinky

  • Podporuje spalování tuků
  • Snižuje hladinu cholesterolu v krvi
  • Zlepšuje činnost jater
  • Chrání buňky před poškozením volnými radikály
  • Má detoxikační účinky
  • Zrychluje metabolismus

Jak je to s hubnutím?

Nezřídka se lidé upínají nejen k popíjení samotných čajů, ale i užívání pilulek. Ty mají mnohdy díky svému složení větší koncentraci účinných látek. Na paměti však mějte, že červený čaj funguje pouze jako podpůrný prostředek. Hubnoucí proces za vás neprovede. Ani pilulky, ani čerstvě připravený čaj vás nepřipraví o kilogramy navíc, pokud nezařadíte i další praktiky.

Je vhodné přidat pohyb a upravit stravovací návyky. Stejně tak dobře funguje i čaj zelený, šťáva z grapefruitu, zázvor a další potraviny, které nejenže prospějí vašemu zdraví, ale podporují spalování tuků.

Obrázek: pixabay.com