Banánové slupky do koše rozhodně nepatří, mají ještě mnoho využití

Když máme chuť na banán, jednoduše jej oloupeme, Banánové slupky vyhodíme a banán sníme. Vyhazujete ale něco, co vám může ještě dobře posloužit. Zjistěte, jak slupky od banánů ještě využít a napříště si je raději schovávejte. Uvidíte, že se vám to vyplatí.

Banánové slupky mají neuvěřitelně široké spektrum využití. Umí vám zlepšit pleť, dají se využít k leštění stříbra a jiných kovů a postarají se i o dalších zdravotní problémy, které vás trápí.

Proti svědění

První použití vás jistě mile překvapí a zejména v létě vám může být dost nápomocné. Nezřídka nás totiž v létě může pokousat různý hmyz, případně se můžeme spálit od sluníčka. A výsledek je vždy podobný – podráždění a svědění kůže, které nám nedá spát. Právě proti svědění výborně zabírá banánové slupka. Stačí jí jemně potírat svědivá místa na kůži a nechat chvíli působit.

Skvrny na nehtech a prstech

Pokud jste kuřák, jistě dobře tušíte, že pro své zdraví neděláte vůbec nic dobrého. Opakovat vám rizika kouření nebudeme, protože sami dobře víte, že byste měli co nejdříve skončit. Pokud se vám to povede, jistě vás potěší fakt, že existuje způsob, jak se zbavit nehezkých zažloutlých skvrn na prstech a nehtech, které kouření zanechává. Je to právě banánová slupka, která vám může pomoci. Vnitřní část slupky použijte k ošetření hyperpigmentovaných prstů a nehtů a nechte krátce působit. Při opakované aplikaci skvrny po čase zmizí.

Do boje s vráskami, pupínky i jizvami

Banánové slupky mají vysoký obsah hořčíku a draslíku, a i díky tomu mají blahodárný vliv na pleť. Pomohou vám nejen v boji s akné, ale také se stárnutím pleti nebo drobnými jizvičkami. Vnitřní stranou slupky si potřete obličej a nechte působit. Vitaminy obsažené v ovoci snižují projevy podráždění a zánětu a pomáhají pleť rychle regenerovat. Vybírejte ale vždy slupky, které nebyly chemicky ošetřeny, abyste si na pleť nenanášely toxické látky.

Banánové slupky mají i vysoký obsah antioxidantů, díky čemuž bojují proti stárnutí pleti. Postačí přikládat slupky na pleť třikrát týdně po dobu 30 minut. Výskyt vrásek bude méně patrný a pleť bude viditelně mladší.

Leštidlo na stříbro

Kromě péče o zdraví a krásu pomohou banánové slupky také v domácnosti. Slupky od banánů lze totiž úspěšně využít i jako přírodní leštěnku na nábytek, obuv nebo na stříbrné šperky a nádobí. Obsahují totiž kyseliny, které šetrně odstraňují nánosy plaku a prachu a pomáhají věcem vracet původní lesk.

Bělení zubů

V neposlední řadě slupky poslouží k tomu, aby vám vykouzlily zářivý úsměv. Vnitřní vrstvou slupky si zuby přejíždějte alespoň po dobu jedné minuty každý den. Díky tomu získají vaše zuby bělejší odstín a zbaví se nánosů plaku a zubního kamene. Zubům také dodáte nezbytný draslík a hořčík, které jsou pro zdravou sklovinu velmi podstatné.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]