Častější konzumace cibule přinese vašemu tělu mnoho zdravotních benefitů, o kterých skoro nikdo neví

Fotografie: Depositphotos

Cibule je nepostradatelnou ingrediencí v mnoha kuchyních světa. Kromě však skvělé chuti přináší také mnoho zdravotních benefitů.

Cibule je druh zeleniny, který se osvědčil jako skvělá ingredience v mnoha pokrmech a je hojně žádán po celém světě. Pokud jste jí již někdy krájeli, nejspíše víte, jak moc vás dokáže tato super-potravina rozplakat. Ačkoliv to mnoho lidí neví, cibule může díky svým obsaženým látkám přinést vašemu tělu mnoho zdravotních benefitů, říká lékařka Jillian Kubala.

Vyšší obsah antioxidantů v těle

Cibule je zelenina, která se může chlubit obsahem 25 různých antioxidantů. Ty nejenže chrání naše tělo před řadou nebezpečných onemocnění, ale také zabraňují poškození buněk v těle. Pokud tedy budete tuto super-potravinu konzumovat častěji, porazíte veškeré zimní chřipky lusknutím prstu.

Fotografie: Freepik

Zdravé srdce a nižší hladina cholesterolu

Cibule disponuje vysokým obsahem protizánětlivých látek, které snižují hladinu špatného cholesterolu v našem těle. To znamená, že pokud budete tuto super-potravinu konzumovat častěji, budete čelit menšímu riziku kardiovaskulárních onemocnění a udržíte vaše srdce zdravé.

Lepší zrak a zdraví ústní dutiny

Antimikrobiální složky cibule ničí špatné bakterie, které jsou přítomné ve vašich ústech, a posilují vaše zuby. Krom toho také obsahuje také kvercetin, látku, která bojuje proti šedému zákalu a udržuje vaše oči v „bezpečí“. Častější konzumace cibule tak posiluje nejen váš zrak, ale také vaší ústní dutinu.

Fotografie: Pexels

Bezproblémové trávení

Cibule je skvělým zdrojem vlákniny, která urychluje proces trávení a zvyšuje produkci dobrých bakterií ve střevech. Pokud jí tedy budete konzumovat častěji, může to pro vás znamenat bezproblémové trávení.

Lepší hustota kostí

Ačkoli to může znít zvláštně, několik odborných studií potvrdilo, že konzumace cibule může mít velmi pozitivní vliv na hustotu vašich kostí. Pokud jí budete konzumovat na denní bázi, během jednoho měsíce bude hustota vašich kostí o 5 procent vyšší, než je tomu v průměru.

Fotografie: Freepik

Lepší spánek

Aby toho nebylo málo, výzkum provedený Coloradskou univerzitou prozradil, že častější konzumace cibule souvisí s lepší kvalitou spánku. Jde především o vliv vlákniny, která podporuje zdraví vašich střev, čímž následně zmírňuje stres (největší nepřítel spánku).

Zdroj: Healthline