Tento blahodárný zázrak od mojí babičky je nejlepším přítelem žaludku i bolavých svalů

Fotografie: Glane23 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Kukuřičná kaše není sice tak oblíbená jako její alternativy, ale za to nabízí řadu zdravotních přínosů. Je plná užitečných sloučenin a pomáhá budovat svaly.

Pokud rádi jíte ovesné vločky nebo jiné potraviny, ze kterých se dělají zpravidla kaše, pak byste rozhodně měli přidat do svého jídelníčku také kukuřičnou kaši. Ačkoli není tolik oblíbená, její pravidelná konzumace podle lékařky Miho Hatanaka výrazně prospívá lidskému zdraví, a to zejména co se týče ochrany jater a budování svalů. Navíc má také omlazující účinek a vyjde vás na pár korun.

Chrání žaludek a játra

Kukuřičná zrna obsahují podle nových výzkumů kyselinu arachidonovou a kyselinu palmitovou, které tvoří mastné složky podporující mnoho aspektů lidského zdraví. Nejenže je tělo velmi dobře vstřebává v trávicím traktu, ale jakmile se dostanou do krevního oběhu, dokážou neutralizovat 57 druhů toxinů. Tímto způsobem velmi účinně snižují riziko selhání jater a cirhózy, přičemž obecně prospívají funkci jater a žaludku.

Pokud budete navíc kukuřičnou kaši jíst pravidelně (nebo kukuřičná zrna v jakékoli jiné podobě), pomohou vám snížit riziko vzniku žaludečních vředů a také kyselost tohoto orgánu, která může vést k dalším problémům. Mimo jiné pak tato blahodárná potravina chrání podle serveru Twice mozek před rozvojem duševních onemocnění způsobených poruchami štítné žlázy. Zároveň také reguluje hladinu cukru v krvi, takže je užitečná i pro diabetiky.

Pomáhá budovat svaly

Kukuřičná kaše velmi dobře působí jako regulátor hladiny cholesterolu v krvi, díky čemuž snižuje i riziko aterosklerózy a srdečního infarktu. Lze tedy říci, že prodlouží váš život a ochrání vás před smrtelnými neduhy. Dále pak vyšlo najevo, že její pravidelná konzumace je spojena s lepšími sportovními výkony, neboť kukuřice podporuje vývoj svalových vláken a pozitivně ovlivňuje fungování hormonů produkovaných štítnou žlázou.

Toto se stane s vaším tělem, když do svého jídelníčku zařadíte ovesné vločky

kukuřice
Fotografie: Freepik

Další zajímavou skutečností je také to, že povzbuzuje sexuální aktivitu, a to zejména v případě žen. Důvodem je opět pozitivní dopad této potraviny na hormony štítné žlázy, které stimuluje a podporuje jejich regulaci. Abyste však získali veškeré z výše uvedených přínosů, je důležité zařadit kukuřičnou kaši do svého pravidelného jídelníčku. Pozor však na to,  abyste to s jejím množstvím nepřehnali, neboť jak jsme psali na webu Zdravé Stravování, nadměrná konzumace kukuřice může vést k mnoha neduhům.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]