Nejenom při PMS můžete dát své tělo do hormonální rovnováhy pomocí šalvějového oleje

Období ženské periody a PMS je pro většinu žen jen nutným zlem, kterým musí jednou za měsíc procházet. Je tomu tak zejména z důvodu hormonální nerovnováhy, ke které v těle během tohoto období dochází. Šalvějový éterický olej vám s tím ovšem může skvěle pomoci. I během vašich dnů se můžete cítit dobře a užít si je stejně, jako všechny ostatní dny vašeho života.

Šalvějový olej pomáhá s hormonálními poruchami a menstruačními nepravidelnostmi. Prospěšný účinek má zejména na ženský hormonální systém. Podívejme se na jeho výhody a možnosti jeho použití. Dále by proto měly číst zejména dámy, které se během menstruace necítí dobře, anebo mají potíže s její pravidelností. Mezi největší výhody šalvějového oleje se řadí:

  • srovnání menstruačního cyklu,
  • podpora hormonální rovnováhy v těle,
  • zlepšení spánku,
  • boj proti stresu.

Konec s nepravidelným cyklem

Mnoho žen, a to zejména v pubertálním a postpubertálním věku se potýkají s nepravidelnou periodou. Ta může být nejen nepříjemná, ale také zbytečně bolestivá a silná. Šalvějový olej díky svým antispasmodickým vlastnostem umožňuje zbavit ženu příznaků PMS, zmírnit svalové křeče, bolesti hlavy i bolesti podbřišku. Bylo prokázáno, že aromaterapie snižuje pocity úzkosti a stranu u těhotných žen a během menstruace působí jako úleva od bolesti. 

Snižte riziko vzniku rakoviny

Olej podporuje hormonální rovnováhu díky tomu, že obsahuje fytoestrogen ve správném složení. To je důvodem, proč podporuje zdraví dělohy a zároveň snižuje riziko vzniku rakoviny dělohy a vaječníků. Pokud tedy jste v rizikovém věku, anebo po porodu, rozhodně byste olej pro tyto účely měly využívat. Jde o skvělou a příjemnou prevenci nebezpečného onemocnění.

Odborníci dokázali, že užívání šalvějového oleje dokáže snížit hladinu kortizolu (stresového hormonu) až o 36 % a zároveň významně zlepšuje hladinu hormonů důležitých pro správné fungování štítné žlázy. Dokáže také stabilizovat krevní tlak, uvolňuje tepny a zlepšuje mozkové funkce. Jde proto o komplexní prostředek, díky kterému můžete znatelně zlepšit své zdraví.

Konečně se pořádně vyspěte

Šalvějový olej je přírodní sedativum, které vám umožní večer mnohem rychleji usnout a ráno se budete probouzet čilí a plní energie. Trpíte-li nespavostí, máte potíže s usínání, anebo se během noci neustále budíte, zkuste tento přírodní lék místo klasickým prášků na spaní. Potíže se spaním mohou být způsobeny hormonální nerovnováhou, proti které je šalvěj skvělým lékem.

S tím souvisí i pocity úzkosti a vysoká hladina stresu. Šalvějový olej je ale báječný také pro jedince, kteří mají potíže se sebedůvěrou. Podle výzkumu z Jižní Koreje je šalvějový olej účinným pomocníkem jako terapeutický prostředek pro pacienty, kteří trpí depresemi.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]