Žena měsíce přehlížela tyto neobvyklé změny v menstruačním cyklu. Na poslední chvíli zjistila nemilou zprávu

Fotografie: Depositphotos

Mladá žena se svěřila se svou „druhou šancí“ na život poté, co jí byla chirurgicky odstraněna 47kilogramová cysta na vaječníku, která obsahovala asi 46 litrů tekutiny.

Allison Fisher, dvacetiletá žena z americké Floridy, se ocitla v dramatické zdravotní situaci, která nejenže ohrozila její život, ale také způsobila vážné komplikace v jejím každodenním životě. Příběh této mladé ženy, která dostala druhou šanci na život, nám ukazuje sílu odolnosti a pokročilých léčebných metod.

Záhadné bolesti a nepravidelný menstruační cyklus

V roce 2020 začala Allison pociťovat neustálé bolesti břicha a nepravidelnosti v menstruačním cyklu. Tato neobvyklá situace trvala celý rok, avšak ze strachu před možným odsouzením kvůli své váze a vlivem pandemie covid-19 se vyhýbala návštěvě lékaře. Přestože její tělo volalo o pomoc, její obavy ji udržely daleko od lékařské péče, popisuje web Onlinenytt.

Narůstající útvar a bolestivé omezení

Situace se zhoršila, když si všimla rostoucího útvaru v břiše, který nakonec ztvrdl „jako kámen“ a bránil jí v normálním pohybu. Jeho nepředstavitelná hmotnost ovlivnila nejen její schopnost pohybu, ale i schopnost vykonávat běžné denní aktivity. Allison popisuje tento stav jako nesnesitelnou zátěž, jako kdyby nesla těhotenství s deseti dětmi, s pocitem, že jí všechny orgány jsou stlačeny.

Klíčová rozhodnutí a odvaha vyhledat pomoc

Kolem Vánoc roku 2022 se rozhodla konfrontovat své obavy a vyhledat lékařskou pomoc, částečně motivována matčinou diagnózou rakoviny v roce 2021. Na klinice Ascension St. Vincent’s ji vyšetřil lékař Martin Martino, gynekologicko-onkologický chirurg, který odhalil šokující skutečnost: 47kilovou cystu vaječníků obsahující 46 litrů tekutiny. Podle webu Healthline je přitom nebezpečná velikost ovariální cysty již od 10 cm.

Léčba ganglionových cyst bez návštěvy lékaře: Poradí si s nimi i teplé obklady a masáže

Zázrak moderní medicíny

Při operaci, kterou vedl tým odborníků, byla tato obří cysta odstraněna pomocí pokročilé robotické technologie. Allison prošla léčbou s odvahou a nadějí. Po operaci vyjádřila úlevu a radost z obnoveného zdraví. „Znovu vidím na nohy, což se mi už léta nedařilo. Mohu stát o něco déle. Cítím se mnohem lehčí, připadám si jako člověk,“ sdělila s úsměvem.

Ovariální cysty a běžné příčiny

Na našem webu ZdravéStravování jsme již psali o tom, že ovariální cysty vznikají, když vaječník produkuje víc tekutiny než obvykle, nebo když folikul, ve kterém se vytváří vaječná buňka, nepraskne. Tyto cysty jsou většinou bezpříznakové a mnohdy se rozpustí samy. Avšak někdy mohou růst a způsobovat nepříjemné symptomy, jako například bolest v podbřišku, nepravidelné menstruační cykly, bolest při pohlavním styku nebo obtíže s močením.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]