Na určité části těla je nutné dávat při mytí obzvlášť dobrý pozor

Fotografie: Freepik

Části těla, na které je důležité dávat při mytí a každodenní hygieně speciální pozor. Zjistěte, které to ale jsou.

Každodenní hygiena je podstatnou součástí nejen čistoty, ale také zdraví. Je proto velmi důležité věnovat se jí skutečně poctivě a svědomitě. Naše tělo má však hned celou řadu částí, které při každodenním hygienickém rituálu můžeme opomíjet. Je tak potřeba věnovat jim zvláštní péči a také na jejich čistotu neustále myslet. Které to ale jsou?

Nohy a chodidla

Nohy patří mezi části těla, o které je velmi důležité se správně starat. Dochází na nich totiž ke značné tvorbě potu, zejména po celém dnu v botách a ponožkách. Na místě je tedy každodenní mytí mýdlem, a to jak ze spodní části chodidel, tak mezi prsty. Také nesmíte zapomínat na pravidelné odstraňování suché a ztvrdlé kůže pomocí pemzy a na zastřihávání nehtů na prstech.

Fotografie: Freepik

Zadní část krku

Také vzadu na krku dochází během dne ke zvýšenému hromadění potu, zejména pokud jste vlastníky dlouhých a hustých vlasů. Na tomto místě se také mohou tvořit bakterie a usazují se zde také kožní roztoči, o které rozhodně nestojíte. Pravidelně tedy toto místo oplachujte a také čistěte mýdlem a mycí houbou určenou pro tělo.

Za ušima

Dalším místem, na které se při každodenní hygieně snadno zapomene, je zadní část uší. Stejně jako o krku, i zde platí že se na tomto místě usazuje pot, společně s bakteriemi a nejrůznějšími potvůrkami v podobě roztočů a dalších. Pečlivě jej tedy vždy omyjte a vyčistěte tak, aby byla kůže na tomto místě hebká a hladká na dotek.

Intimní partie

Okolí slabin a pohlavních orgánů je místem, na které bychom měli myslet pokaždé při běžné hygieně. Jedná se o jedno z nejcitlivějších míst na našem těle, proto je důležité se mu pečlivě věnovat. Také se zde mohou tvořit a množit četné bakterie, každodenní mytí je tedy rozhodně na místě. Důležité je však používat pouze čistou vodu nebo velmi jemné mýdlo, speciálně určené pro tuto partii.

Fotografie: Freepik

Nehtové okolí

Každý den našima rukama projde nesčetné množství věcí a také bakterií. Je proto velmi důležité dbát na pravidelné mytí a dezinfekce rukou, zvláště ve virovém období a období nemocí. Stejně tak je ale velmi důležité věnovat pozornost i našim nehtům, nebo spíše místu, které se nachází pod nimi. Tam se totiž nejrůznější bakterie dokážou zavrtat poměrně snadno, hůře se však odstraňují. V takovém případě by mohla pomoci obyčejná vatová tyčinka namočená do mýdlové vody či dezinfekce.

Zdroj: WebMD

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]