Přivedla na svět nový život a změnila ten svůj. Komplikace při porodu vyčítala sama sobě

Fotografie: Depositphotos

Tato matka se před porodem svého dítěte potýkala dlouhá léta s nadváhou. Jakmile však uviděla, jaký to má dopad na její dceru, okamžitě změnila svůj život.

Sophie Bradley se potýkala dlouhá léta s nadváhou, a to již od svého raného dětství, kdy byla za svůj vzhled šikanována. Jak ovšem stárla, její stav se bohužel nezlepšoval, a to do doby, než porodila své první dítě. Kvůli nadměrné váze totiž předčasně porodila, což se nepříjemně podepsalo na jejím potomkovi – její dcera musela být přivedena na svět akutním císařským řezem a měla velké potíže s dýcháním. Jakmile ji však novopečená matka uviděla, okamžitě se rozhodla změnit svůj životní styl.

Matka, která musela kvůli své váze předčasně porodit

Šestadvacetiletou Sophii přemohly výčitky svědomí, když kvůli problémům s váhou musela předčasně porodit a její novorozená dcera Jacqueline byla okamžitě převezena na jednotku intenzivní péče s dýchacími potížemi. To byl však pro novopečenou matku zlomový okamžik, neboť se rozhodla kompletně změnit svou životosprávu a nyní chce, aby se o jejích zkušenostech dozvěděli i ostatní. „Když jsem poprvé viděla svou novorozenou dceru, měla na sobě mnoho drátů a hadiček – a já si to vyčítala. Věděla jsem, že je to pro mě zlomový okamžik,“ sdělila matka. 

„Slyšela jsem děsivé příběhy o operacích týkajících se hubnutí v zahraničí. Ta moje však byla tím nejlepším rozhodnutím, jaké jsem kdy udělala. Již od svého dětství jsem byla za svou váhu šikanována, kvůli čemuž jsem musela změnit školu. Byla jsem z toho dost nešťastná a samozřejmě jsem jedla víc, abych se cítila lépe. Mojí největší slabostí byly chipsy – dokázala jsem sníst velký rodinný pytel cibulových kroužků na jedno posezení. Taky jsem milovala jídla z rychlého občerstvení, hlavně čínské pokrmy,“ dodává Sophie.

Výčitky po porodu dítěte

Sophie vyzkoušela mnoho diet, ale jak sama říká, žádná z nich jí nepomohla – dokonce byla v 19 letech hospitalizována a byla jí diagnostikována cukrovka 2. typu, hypertenze a problémy s ledvinami. Stejně tak byla tehdy mladá žena varována, že bude mít problém s otěhotněním: Měl to být pro mě budíček, ale byla jsem teprve teenager a začala jsem to v sobě popírat. Ve 23 letech jsem nakonec otěhotněla, z čehož jsme byli s manželem bez sebe. Musela jsem ale přestat brát spousta léků a věděla jsem, že můžu mít problémy s porodem.“

Fotografie: MediaJet / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Nakonec byl porod předčasně vyvolán a malá Jacqueline musela přijít na svět akutním císařským řetězem, přičemž byla okamžitě převezena do speciální péče. Sophie přiznala, že myslela jen na to, že je to všechno její vina. V lednu roku 2022 se proto rozhodla navštívit svého praktického lékaře, se kterým se domluvila na operaci v Turecku na snížení hmotnosti.

Operace v Turecku

Sophie před léčbou vážila 104 kilogramů, a to při výšce 180 centimetrů, což je úměr klasifikovaný jako nebezpečná obezita. Operace se však vydařila na výbornou a mladá žena mohla za tři dny odletět domů. Jakmile byla schopna opět normálně fungovat, začala se snažit hubnout přirozeně a za posledních osm měsíců zhubla pět kilogramů. Nyní váží neuvěřitelných 76 kilogramů, má normální krevní tlak, nebere žádné léky, a dokonce už není diabetička. Svou cestu však nekončí a pokračuje se zdravým životním stylem.

Zdroj: The Sun

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]