Menopauza se může nepříznivě podepsat i na vaší pleti. Naučte se pečovat o zralou pleť a zpomalit proces stárnutí

Fotografie: Depositphotos

Během menopauzy dochází v ženském těle k mnoha změnám, a to včetně pokožky. Naštěstí je hračka si s nimi poradit.

Menopauza je období po poslední menstruaci v životě ženy, které je v mnoha ohledech výjimečné. Existuje velká spousta faktorů, jež určují, kdy menopauza nastane. Mezi ně patří například genetika nebo účinnost imunitního systému. Dá se říct, že v průměru se menopauza objevuje ve věku 52 let. Ale bez ohledu na to, v jakém věku menopauza nastane, vždy ovlivní stav pleti ženy, říká lékařka Mary Jane Brown.

Jak menopauza ovlivňuje stav pleti

Jelikož v menopauze dochází k mnoha hormonálním změnám, je dost možné, že se objeví i nějaké změny na kůži. Dochází ke snížení koncentrace estrogenu, androgenů a dalších pohlavních hormonů, přičemž změny na kůži jsou způsobeny především sníženým množstvím estrogenu. V tomto případě se naruší proces syntézy kolagenu a elastických vláken. Některé ženy mohou zaznamenat i zhoršení pleti a nárůst známek stárnutí.

Fotografie: Pixabay

Jak v tomto období o pleť pečovat

Pokud si chcete mladé pleti užívat co nejdéle, je vhodné brzy nasadit anti-aging péči, ideálně ještě před menopauzou. Měli byste se řídit dvěma kroky: intenzivní hydratace a výživa pleti.

Nezapomeňte si každý večer pečlivě odlíčit obličej a odstranit z něj veškeré nečistoty. Používejte krémy na olejové bázi, které nedráždí a nevysušují pokožku. Denní krém by měl pokožku dostatečně hydratovat, noční zase regenerovat, myslete na to.

Fotografie: Pixabay

Jaké jsou zásady

K tomu, abyste se mohli dlouho těšit ze zdravé a mladé pleti, je třeba pravidelně používat krémy, které pokožku chrání před UV zářením. Také byste se měli vyhýbat pravidelnému slunění a rozhodně zvažte, zda nestojí za to vyloučit nikotin a alkohol. Myslete i na pravidelný spánek a dostatečnou fyzickou aktivitu.

Fotografie: Pixabay

Samozřejmě jsou velice důležité také zdravá a vyvážená strava a dostatečný pitný režim. Vyplatí se kontrolovat, zda se ve vašem jídle nachází dostatek nenasycených mastných kyselin, vitamínů, minerálů a dalších látek.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]