Limetka vs. Citrón je v nich vůbec nějaký rozdíl…

Limetka a citrón jsou dva nejznámější zástupci citrusů a navzdory rozdílům ve tvaru a vzhledu mnoho lidí nedokáže rozlišovat mezi nimi, pokud jde o jejich přínosy pro zdraví.

Citróny jsou nažloutlé a větší než limetky, které mají zelenou barvu. Citróny mají oválný tvar a limetky jsou kulaté. Citróny mají nakyslou chuť oproti limetkám, které jsou hořké a sladké.

Přes tyto vizuální rozdíly mají i další charakteristiky. Jsou například nabité důležitými živinami známými jako limonoidy, které zabraňují rakovině. Dále obsahují vitamíny C a A, minerální látky jako je draslík, foláty, antioxidanty a flavonoidy. Nicméně citróny jsou bohatší na vitamín C, foláty a draslík, než limetky. Oba citrusy jsou dobrou potravinou na detoxikaci a alkalizaci těla.

Největší přínosy pro zdraví těchto dvou druhů ovoce jsou

– Uvolňují astma
– Mají silné antivirové vlastnosti
– Pomáhají při léčbě infekce a nachlazení
– Očišťují tělo od toxinů
– Alkalizují tělo
– Zlepšují pokožku
– Pomáhají při zácpě a pálení žáhy
– Mají nízký obsah kalorií a jsou bohatý na vlákninu
– Uklidňují bolest v krku
– Snižují otoky
– Zvyšují podporu imunitního systému

Limetky a citróny jsou výživově prospěšné, což znamená, že je můžeme konzumovat každý den, abychom podpořili celkově zdraví. Největší koncentrace limonenu se nachází ve vnitřních houbovitých částech ovoce, proto je nejlepší konzumovat toto ovoce včetně slupky, jen tak získáte to nejlepší z těchto citrusů.

Můžete je nakrájet na plátky, jíst je celé, přidat je do salátů nebo do dresinku, jakkoliv limetku a citrón využijete je to pro vaše tělo dobré.