Otevřené póry přestanou hyzdit obličej díky domácí péči o pleť. Ta zahrnuje i účinnou jílovou masku

Fotografie: Depositphotos

Pokud se chcete zbavit otevřených pórů na své pokožce, měli byste nejprve začít u prostředků, které denně používáte. Stejně tak je důležitá hydratace.

Pokud vás trápí přílišné množství otevřených pórů na obličeji, měli byste nejprve začít u své kosmetiky a hygieny. Jsou to právě určité prostředky, jež mohou vysušovat vaši pokožku, nebo nevhodné návyky, které máte. Naštěstí však existují jednoduché triky, jak se tohoto nevzhledného problému co nejrychleji zbavit, a zachovat si tak dlouhodobě krásnou pleť, říká doktorka Cynthia Cobb.

Rozhodně ne produkty s kyselinou salicylovou

Pokud používáte nějaké produkty určené k odstranění nadměrného kožního mazu a akné, může být problém právě v nich. Jejich aplikace totiž může vést k odstranění horní vrstvy pokožky, což následně způsobuje podráždění a snadnější vznik akné – problém je především v tom, že se pleť v takovém případě snadněji vysuší, takže vaše mazové žlázy zvyšují produkci mazu, aby doplnily ztracenou vlhkost.

Pravidelné čištění obličeje

Pro zachování krásné pleti je také důležité používat správný typ čisticího prostředku, který vás zbaví přebytečné špíny a mastnoty, aniž by narušil její vlhkost. Většina druhů však obsahuje mýdlo nebo drhnoucí látky, které bohužel vedou k tomuto nepříjemnému problému, a mají tak tendenci podporovat vznik akné. Jakmile si je tedy budete příště kupovat, snažte se vyhnout těmto složkám.

Vyzkoušejte jílovou masku

Jílové masky mohou být skvělým pomocníkem pro odstranění mastnoty, nečistot a odumřelé kůže hluboko uvnitř vašich pórů, což vede k tomu, že budou vypadat menší. Abyste získali co nejlepší výsledky, používejte je jednou nebo dvakrát týdně – je také vhodné neprovádět je ve stejný den, kdy si děláte peeling, protože by to mohlo vést ke zvýšení rizika podráždění pokožky.

Vrásky na obličeji mají utrum. Jejich narušování pokožky překazí aloe vera nebo banánová maska

jílová maska
Fotografie: Freepik

Nespěte s make-upem

Usínání s make-upem výrazně škodí vaší pleti, protože se kosmetika může během noci spojit se špínou a bakteriemi, které na vašem obličeji zbyly z předchozích hodin. To může vést k ucpání pórů a jejich zvětšení po ránu. Je také velmi důležité, abyste zůstali hydratovaní a pravidelně pili vodu, jež výrazně prospívá celkovému zdraví pokožky (alespoň 2 až 3 litry denně).

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]