Tento přírodní domácí elixír vyčistí ucpané cévy. Skládá se z levných přísad, které má doma každý

Fotografie: Depositphotos

Pravidelná konzumace tohoto nápoje vám pomůže vyčistit cévy a ochrání vás před nebezpečnými kardiovaskulárními onemocněními.  

Ucpané cévy představují vážné riziko pro lidské zdraví, neboť zvyšují riziko vzniku řadu onemocnění. Pokud taková situace nastane, může dojít k rozvoji srdečního infarktu, mozkové mrtvice, selhání srdce a mnoho dalších. Pokud se před potenciálními problémy chcete ochránit, nemusíte nutně užívat léky či jiné speciální prostředky z lékáren. Jak uvádí server Healthline, pomoci vám mohou změny životního stylu včetně stravování. Vyzkoušet můžete i jednoduchý domácí nápoj.

Léčivý nápoj proti ucpávání tepen

Abyste se ochránili před ucpáváním tepen, dopřejte si pravidelnou konzumaci tohoto nápoje, samozřejmě spolu s dostatkem pohybu, zdravou stravou a dalšími zdravými návyky. Jeho kouzlo spočívá v účinných ingrediencí, jako je česnek, citron a zázvor, které podporují průtok krve a regenerují tepny. Odborné studie potvrzují pozitivní účinky česneku v kombinaci s citronovou šťávou na rizikové faktory u lidí s hyperlipidemií.

Je však důležité poznamenat, lidé trpící vážnými nemocemi a ti, kteří užívají silné léky, by se měli před konzumací nápoje raději poradit s lékařem. Budete potřebovat:

  • 8 stroužků česneku
  • 8 citronů
  • 5 cm kořen zázvoru
  • 4 litry vody

Při rozpoznání příznaků ucpaných tepen je třeba změnit návyky. Patří mezi ně i pocení a bolest hlavy

Samotná příprava je poté již velmi jednoduchá. Začněte tím, že nakrájíte citrony, poté oloupejte česnek a obě ingredience rozmixujte v mixéru. Jakmile budete mít hotovo, přidejte vodu, nakrájený zázvor a směs nechte chvíli vařit na středním ohni. Stáhnout ji poté musíte v momentě, kdy projde varem. Následně už ji stačí nechat vychladnout a poté lék přecedit do vhodné nádoby. Hotovou směs pijte dvakrát denně, a to po 50 mililitrech. Na Zdravém Stravování jsme také psali o dalších zdravotních přínosech zázvoru.

Příznaky srdečních onemocnění nikdy neignorujte

Pokud jsou vaše cévy ucpané natolik, že vyvolaly srdeční onemocnění, měli byste si co nejrychleji přivolat pomoc. Mezi nejčastější příznaky těchto problémů patří dušnost, bolest na hrudi, migrény a mdloby, potíže s koordinací těla, studený pot (zejména během noci), nevolnost, úzkost a také paranoia. S prevencí vám pak také dle lékařky Megan Soliman pomůže pravidelný pohyb. Nejlépe byste se měli zaměřit na fyzickou aktivitu alespoň třikrát do týdne, což vám pomůže udržet svou váhu a stejně tak i chod organismu pod kontrolou.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]