Lahodné banány a jejich pozitivní účinky pro krevní cévy. Častější konzumace vás ochrání před mnoha problémy

Fotografie: Depositphotos

Banány jsou lahodné ovoce, které disponuje řadou užitečných složek pro lepší zdraví. Stačí je zařadit do svého jídelníčku a pomohou vás ochránit před častými problémy.  

Banány jsou sladké ovoce, které lze zakoupit téměř v každém obchodě s potravinami, a to za pár korun. Mnozí lidé si však neuvědomují, že se také jedná o skvělé přírodní léčivo, jež nabízí řadu zdravotních benefitů, jako je právě podpora krevních cév a ochrana před nebezpečnými nemocemi. Pokud chcete získat co nejlepší výsledky, stačí je zařadit do svého pravidelného jídelníčku a budete se cítit mnohem lépe, říká doktorka Kim Rose-Francis.

Banány versus ateroskleróza

Mezi nejčastější chronické onemocnění současné doby patří ateroskleróza, která se vyvíjí v důsledku akumulace tuků a cholesterolových plaků na vnitřních stěnách cév. To totiž zabraňuje normální cirkulaci krve a následnému nasycení buněk kyslíkem, což je velmi nebezpečné – kromě toho se také v důsledku tohoto faktoru stávají cévy mnohem méně elastickými. Proto se stále spekuluje o tom, co stojí za příčinou tohoto obávaného problému a jak najít řešení, které by před ním lidi dokázalo ochránit.

Pravidelná konzumace banánů je skvělou a zároveň přirozenou prevencí aterosklerózy a mnoha dalších nebezpečných problémů postihujících krevní systém. To vše především díky vysokému obsahu draslíku, který zabraňuje ztrátě elasticity cév a jeho nedostatek přispívá k jejich ucpávání – to však znamená, že byste měli dbát na příjem i dalších potravin, které ho obsahují, jako jsou například avokádo, luštěniny a brambory.

Pleť i vlasy plesají: Využití banánových slupek odrazuje od jejich vyhazování do koše

zralé žluté banány
Fotografie: Pixabay

Banány a jejich další výhody

Kromě toho může vaše tělo z banánů získat mnohem více zdravotních výhod. Jejich pravidelná konzumace například nabízí ochranu před kardiovaskulárními nemocemi, vypadáváním vlasů, suchou pokožkou a lámavostí nehtů. Pomáhají dokonce snižovat bolest během menstruace a normalizovat krevní tlak. Pokud si tedy chcete udržet pevné zdraví, rozhodně zařaďte tyto lahodné žluté plody do svého jídelníčku.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]