Krásné a zdravé nehty přírodní cestou

Každá žena touží po tom, aby měla krásné, silné a zdravé nehty. Polámané a oprýskané nehty nevypadají hezky na žádných rukách. Důvodů, proč jsou vaše nehty slabé, může být hned několik. Často za to může nadměrné používání laku na nehty. Nehty oslabuje i příliš dlouhý a častý pobyt ve vodě a vlhkém prostředí. Na vinně může být i přirozené stárnutí.

Nehty vám prozradí mnoho o vašem zdraví

Někdy je špatná kvalita nehtů spojená se zdravotními problémy. Může být ukazatelem poruchy štítné žlázy, plicních chorob, chudokrevnosti, plísní či dokonce začínajících problémů se zrakem. Kvůli polámaným nehtům se cítíte nesvá. Navíc vám jejich lámání může způsobit bolest. Přinášíme vám několik triků, jak tomu zamezit! Vyzkoušejte s námi

  • oleje
  • ovocné šťávy
  • ocet
  • sůl

Uvidíte, že vaše problémy za čas vezmou za své. Dokonce bez investic do drahých kosmetických přípravků. Vyzkoušejte například kokosový olej. Ten vaše nehty posílí a vyživí. Vmasírujte olej do nehtů a okolní kůže. Dělejte to každý den po dobu několika minut. Pokud nemáte po ruce kokosový olej, zajisté máte doma citróny a olej olivový! Olivový olej má přímo zázračné účinky. Je skvělý jak na nehty, tak na pokožku i vaše vlasy.

Šťáva z citronu je zase bohatá na vitamín C a antioxidanty. Díky tomu ochrání vaše nehty před poškozením a odstraní nečistoty. Ponořte své nehty do směsi citronové šťávy a olivového oleje v poměru 3:1. V tekutině zůstaňte alespoň 15 minut.  Můžete vyzkoušet i mořskou sůl. Ve troše vlažné vody rozpusťte sůl. Namočte do roztoku konečky prstů a nechte je tam na 10 minut. Poté omyjte, osušte a namažte krémem.

Nebojte se kyselého!

Pokud máte doma jablečný ocet, neváhejte ho využít pro ošetření vašich nehtů. Nejlepší je namočit špičky prstů do jablečného octa alespoň jednou denně. Ocet obsahuje kyseliny, které posilují a vyživují nejen nehty, ale dokonce i vaše vlasy. Můžete ho tedy vyzkoušet i na vaši hřívu. Jablečný ocet je navíc skvělý proti mikrobům a dalším nečistotám.

Tea tree oil je skvělý na opary, drobná poranění a další problémy s pletí. Věděli jste ale, že vám pomůže i v boji proti rozštěpeným a lámavým nehtům? Přidejte pár kapek tohoto oleje na půl lžíci olivového. Smíchejte a masírujte vzniklou směsí nehty a jejich okolí. Masáž musí trvat alespoň několik minut. Olej nechte působit okolo půl hodiny a poté si umyjte ruce vlažnou vodou a mýdlem. Osušte a namažte hydratačním krémem. Opakujte každý den.

Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]