Pomůže s hubnutím, odstraní toxiny z těla a zlepší celkovou pohodu. Kouzlo pití teplé vody nalačno skoro nikdo nezná

Fotografie: Depositphotos

Dostatečná konzumace pitné vody je základ pevného zdraví. Pokud ji však budete pít v teplé podobě a nalačno, čekají vás zajímavé přínosy.

Voda je základní složka, kterou lidské tělo vyžaduje pro každou svou funkci. Je proto důležité, abyste dbali na její dostatečný příjem, neboť se v opačném případě můžete potýkat s řadou závažných problémů, jako je například dehydratace nebo během letních měsíců i úpal. Tato tekutina však nabízí mnohé výhody také v případě, že ji pijete v teplé podobě a na lačný žaludek. Níže se můžete seznámit s těmi nejzajímavějšími z nich. Více prozradila lékařka Jillian Kubala.

Zlepšuje ranní metabolismus

Pokud si namísto ranní kávy dopřejete sklenici teplé vody na lačný žaludek, váš metabolismus získá mnohem větší dávku energie. V takovém případě totiž tekutina skvěle rozproudí váš metabolismus, a to aniž by vaše tělo muselo spotřebovávat kalorie. Tento účinek funguje ještě lépe v případě, že do vody přimícháte citronovou šťávu nebo kvalitní včelí med.

Pomáhá trávení

Horká voda pomáhá lépe odstraňovat tuky z těla a stimuluje procese trávení, díky čemuž vaše tělo nemusí pro jeho dokončení vynakládat takové úsilí. Pravidelná konzumace tohoto teplého nápoje tak podpoří vaše zažívání a ochrání vás před vznikem střevních potíží, jako je průjem nebo zácpa.

Fotografie: Freepik

Detoxikace organismu

Teplá voda je velmi vhodný nápoj pro přirozenou detoxikaci organismu. Ovlivňuje totiž krevní oběh, metabolismus a tělesnou teplotu a pomáhá čistit tělo potem a častějším nutkáním jít na toaletu. Tímto způsobem vám pomůže vyloučit mnoho odpadních látek a jiných škodlivin, které mají tendenci usazovat se v organismu. Ještě lepší efekt získáte, pokud do teplé vody přidáte citronovou šťávu, jež disponuje řadou užitečných antioxidantů a vitamínem C.

Zmírňuje menstruační křeče

Teplá voda zajišťuje dobrý krevní oběh, díky čemuž pomáhá více prokrvovat svaly a následně je uvolňovat. Jedná se proto o skvělý prostředek, kterým si můžete ulevit od nepříjemných křečí a dopřát si následný pocit relaxace, což je vhodné zejména pro ženy se silnými menstruačním cyklem.

Celková pohoda

Teplá voda obsahuje méně bakterií, dokáže posílit obranyschopnost vašeho imunitního systému, a navíc pomáhá zabraňovat tvorbě hlenů a rýmy. Její pravidelná konzumace nalačno vám proto zajistí pevnější zdraví, a tím také celkovou pohodu těla. Rozhodně proto vyzkoušejte tento skvělý návyk a sami pocítíte, jak účinné jsou jeho přínosy.

Pití vody nezanedbávejte

Voda je nejdůležitější složkou naší planety. Bez ní by nikdy nevznikl život a lidské tělo by nebylo schopné normálně fungovat – proto je důležité zůstat každý den dostatečně hydratovaný, tedy vypít alespoň 2 až 3 litry. Mnoho lidí však tento základní návyk zdravého těla podceňuje, což může vést k mnoha problémům, jako jsou zejména potíže se soustředěním nebo dýcháním, suchá pokožka nebo dehydratace. Nezapomínejte také, že pocit žízně není pouze žádost těla o tekutiny, ale již důsledek jejich nedostatku.

Zdroj: Healthline