Domácí čistič obličeje navrátí obličeji původní mladistvost. Směs zahrnuje hlavně jablečný ocet

Fotografie: Depositphotos

Tato jedinečná přírodní směs udrží váš obličej krásný a hladký, díky čemuž budete vypadat opět mladě. Stačí si připravit 3 jednoduché ingredience.

Pokud vás trápí mastná pleť nebo stařecké známky na obličeji, pak byste měli vyzkoušet tuto jednoduchou směs z několika přírodních ingrediencí. Ty stačí smíchat dohromady, a poté je nanést přímo na obličej, což vám pomůže vyhladit všechny vrásky a udržet pleť hladkou a krásnou. Metoda je velmi snadná, nezabere vám mnoho času, a navíc působí zcela přirozeným způsobem, říká doktorka Kim Chin.

Účinná směs pro krásnější obličej

Lidé s mastnou pletí používají nejrůznější kosmetické a zkrášlující přípravky, krémy, pleťové vody a mnoho dalších přípravků plných chemikálií, které často stojí velké peníze. Pokud si chcete udržet krásu zcela přirozeně, můžete se obrátit na přirozenější efekty, jako je například aplikace jednoduché směsi na bázi jablečného octa. Její pravidelné užívání nejenže podpoří zdraví vaší pokožky, ale také díky ní budete vypadat mnohem mladší. Navíc vás nepřijde na mnoho peněz. K její přípravě budete potřebovat následující ingredience:

  • ½ čajové lžičky kokosového oleje
  • ½ šálku organického medu
  • ¼ šálku jablečného octa
  • 10 kapek esenciálního oleje z čajovníku

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Stačí všechny složky smíchat v malé misce, dokud nezískáte homogenní směs. Následně masku naneste na svůj obličej a nechte působit alespoň 30 minut. Po uplynutí doby svůj obličej opláchněte studenou vodou a ošetřete hebkým ručníkem. Pozitivní změny na sobě rozpoznáte již během několika dní jejího používání.

Čistící přípravek pro suchou pleť

Pokud máte extra suchou pleť, můžete si vytvořit další jedinečnou masku z přírodních ingrediencí. Stačí si připravit:

  • 1 polévkovou lžíci mandlového oleje
  • 1 šálek jemného kastilského mýdla
  • 1 šálek destilované vody
  • 20 kapek jasmínu
póry a akné na pleti
Fotografie: Freepik

Jakmile získáte všechny ingredience, smíchejte je v malé misce a následně naneste na suchou pleť. Směs nechte působit po dobu 30 minut, poté opláchněte studenou vodou a ošetřete vhodným ručníkem. Pro získání co nejlepších výsledků opakujte tento proces každý den, dokud se vaše příznaky nezlepší. Samozřejmě byste měli také zjistit, co vaši suchou pleť způsobuje – často může jít o důsledek nezdravé stravy nebo jiných návyků.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]