Konzumace mandlí pomůže s trávením, krásou, ale i nadváhou

Máte rádi mandle? To je dobře, jelikož jsou velmi prospěšné pro zdraví celého vašeho těla. Mandle mají velký přínos pro lidské zdraví. Almond Board of California financovala studii, ve které byly analyzovány dopady mandlí na náš trávicí systém. A byly zjištěny skutečně velmi zajímavé výsledky.

Lepší trávení a hezčí pleť

Mandle obsahují velké množství vitamínu E. Ten je velmi oceňován pro své skvělé účinky na pleť. Díky němu se zbavíte potíží jako je suchá pleť, ale i pupínků a vrásek. Možná tomu nebudete věřit, ale mandle se mohou pochlubit i vysokým podílem vlákniny. O této cenné složce stravy je všeobecně známo, že zajišťuje pravidelné pohyby střev a prodlužuje pocit sytosti. Stejně účinně ovšem normalizuje hladinu cukru v krvi, odstraňuje z těla toxiny a omezuje pravděpodobnost rakoviny tlustého střeva.

Štíhlé křivky a žádné strie

Že plody mandloně jsou tučné a do dietního jídelníčku nepatří ani náhodou? Nevěřte všemu, co se povídá. Mezi ořechy jsou totiž na druhém místě s nejmenším obsahem kalorií na porci. Tím, že vás udržují déle syté, naopak prospívají při hubnutí. Ze svědectví mnoha maminek je také zřejmé, že mandle dokáží pomoci rychleji se dostat po porodu zpět do formy a také zmírňují množství strií.

Chytřejší děti

Pokud jste právě v očekávání, měly by se mandle objevovat na vašem každodenním jídelníčku. Proč? Dokáží totiž podpořit vývoj nervové soustavy vašeho dítěte a podpořit rozvoj jeho kognitivních funkcí. Mandle jednoduše podporují aktivitu mozku a starají se o to, aby se vaše miminko správně vyvíjelo.

Regulace cholesterolu

Rozsáhlý americký výzkum prokázal, že nutričně vyvážené složení mandlí, jež není ochuzeno o poctivou dávku hořčíku, přispívá k regulaci škodlivého cholesterolu. Právě proto je tato potravina vnímána jako spolehlivá prevence kardiovaskulárních chorob.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]